DOLAR
33,0372
EURO
35,9878
ALTIN
2.559,61
BIST
11.064,85


MİTSO: “BANKALAR ÖDEME KAYDEDİCİ CİHAZLAR İÇİN KULLANIM PARASI ALMASIN”

MİTSO: “BANKALAR ÖDEME KAYDEDİCİ CİHAZLAR İÇİN KULLANIM PARASI ALMASIN”
27.01.2016 09:29
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası, işyerlerinde kullanılmakta olan ve “pos makinesi” olarak bilinen ödeme kaydedici cihazlar için bankaların kullanım parası almamasını istedi. MİTSO, üyelerinden gelen talep doğrultusunda TOBB’ye yazıyla başvurarak bankaların ödeme kaydedici cihazlar için para almaması talebini iletti.

MİTSO ödeme kaydedici cihazlar için üyelerinin bankalara her ay para ödememesi için girişim başlattı. Üyelerinden gelen talepleri değerlendiren MİTSO yönetimi, bir işyerinde birden çok bankaya ait ödeme kaydedici cihaz bulunması durumunda bankalara toplamda ödenen kullanım parasının işyeri için önemli miktarda bir masraf oluşturduğuna dikkat çekerek bankaların kullanım parası almaması için TOBB’ye bir yazıyla başvuruda bulundu. Yazıda, söz konusu talebin ilgili bakanlıklara iletilerek bankaların ödeme kaydedici cihazlar için para talep etmemesi istendi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “Üyelerimize ait işyerlerinde birden çok ödeme kaydedici cihaz bulunabiliyor. Üyelerimiz, bu cihazlar için toplamda ciddi bir rakam ödemek zorunda kalıyorlar. Tek bir ödeme kaydedici cihaz için çok sayılmayabilecek rakam, birden çok cihaz için ödenmek durumunda ciddi bir gider kalemi oluşturuyor. Bankalar, ödeme kaydedici cihazlar için kullanım parası talep etmemeli. Bunun için TOBB’ye başvurduk. İsteğimizi haklı bulacağına inandığımız TOBB’nin de konuyu ilgili bakanlıklara ileterek çözüm yolu arayacağına inanıyoruz” diye konuştu.