DOLAR
33,0372
EURO
35,9878
ALTIN
2.559,61
BIST
11.064,85


MİTSO DESTEKLEDİ, ONLAR PRİŞTİNE DE DÜNYA KARATE İKİNCİSİ OLDULAR

MİTSO DESTEKLEDİ, ONLAR PRİŞTİNE DE DÜNYA KARATE İKİNCİSİ OLDULAR
28.04.2014 11:37
0
A+
A-

3 – 6 Nisan 2014 tarihinde Kosova’nın Priştine kentinde yapılan Uluslararası Karate – do Şampiyonasında 7 sporcu ile yarışmaya katılan ve 2 dünya ikinciliği, 2 dünya üçüncülüğü ve bir dünya beşinciliği kazanan, bir sporcusu da yarı final maçında kolu kırılarak yarışmadan çekilen Milas Karate – do Spor Kulübü, şampiyona için kendilerine destek veren MİTSO’ya teşekkür ziyaretinde bulundular.

 

Priştine’de kulüpler düzeyinde dünya üçüncüsü olan Milas Karate – do Spor Kulübü’nün Başkanı ve Antrenörü Mehmet Tavaslı ile şampiyonada dünya ikincisi olan Ahmet Baş, Dünya Şampiyonasına katılabilmek için kendilerine sponsor olan MİTSO Yönetimine teşekkür ettiler. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Koray Türkoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yiğit’e dünya üçüncülüğü belgelerini gösteren kulüp başkanı ve antrenörü Mehmet Tavaslı, oda yöneticilerine bir teşekkür amacıyla bir çiçek armağan etti. Mehmet Tavaslı kendilerine sahip çıkıldığı ölçüde, destek verildiği ölçüde Türkiye’ye ve Milas’a daha pek çok şampiyonluklar kazandırabileceklerini belirterek “Priştine’de gösterdiğimiz başarı sıradan bir başarı değildir. Orada; Dünya Karate Birliği’nin (World Shotokan Karate Union – WSKU’nun) düzenlediği şampiyonaya 38 ülkeden 1600 sporcu katılmıştı. Biz Milas’tan MİTSO’nun da desteğiyle ancak 7 sporcumuzla yarışmaya katılabildik. Bunlardan ikisi dünya ikincisi, ikisi dünya üçüncüsü ve biri de dünya beşincisi oldular. Bir sporcumuz da yarı final maçında kolu kırıldığı için yarışma dışı kaldı. Bize destek olunursa Milas’tan dünya şampiyonları çıkarabiliriz” diye konuştu.

 

Kosova’nın Priştine kentinde düzenlenen Uluslar arası Karate – do Şampiyonası’ndaki başarılarının rastlantı olmadığının altını çizen kulüp başkanı ve antrenörü Mehmet Tavaslı “2004 yılında kulmuş olan kulübümüzde biz daha önceki şampiyonalarda da şampiyonlar çıkardık. Örneğin; 2006 yılında Taner Oğuz adlı sporcumuz Avrupa ikincisi olurken o yarışmada katım halinde ikincik kazandık. Abdullah Melik Yapıcı ve Yasin Bencik adlı sporcularımız Avrupa ikincilikleri kazandılar. Fırat Çetin adlı sporcumuz 2007 yılından itibaren İsviçre’nin Basel, Rusya’nın Moskova, iki kez Almanya’nın Berlin ve Çek Cumhuriyeti’nin Prag ve Azerbaycan’ın Bakü kentlerinde yapılan yarışmalarda dünya şampiyonu oldu. Ayrıca Sakarya’da yapılan dünya şampiyonasında üçüncü oldu. Bir başka sporcumuz Fırat Çetin İstanbul’daki 23 Nisan Dünya Çocuklar Şampiyonasında dünya ikinciliğini kazandı. Geçen yılki 23 Nisan İstanbul Open Dünya Şampiyonasında tekrar dünya ikinciliğini kazandı. Bu kadar başarılı olmasına rağmen yaşı tutmadığı için milli takıma seçilip milli olamadı. Bir başka şampiyon sporcumuz Burak Buğrahan Çetin 2012 Open İstanbul Dünya Şampiyonasında dünya ikincisi oldu. 2011 yılındaki Avrupa Şampiyonasında ise Avrupa ikincisi oldu. 2013 yılında Rusya’daki dünya şampiyonasında dünya üçüncülüğünü kazandı. Son olarak Kosova Priştine’deki şampiyonada dünya ikinciliğini kazandı. Bir başka başarılı şampiyon sporcumuz Ahmet Baş ise Kosova’da dünya ikincisi oldu. Diğer sporcularımızdan yurtiçinde düzenlenen şampiyonalarda sayısız bölge ve Türkiye birincilikleri kazanan sporcularımız var” diye anlattı.

 

Aynı zamanda milli hakem ve Türkiye Karate Federasyonu Milli Takımlar Menajeri ve 11. Bölge Teknik Kurul Üyesi de olan Mehmet Tavaslı “Eğer bize destek sağlanırsa bu başarılarımız sürer. Milas’a ve ülkemize daha pek çok şampiyonluklar kazandırabiliriz. Şimdi önümüzdeki Mayıs ayında Azerbaycan’da ve Gürcistan’da yapılacak şampiyonalar var. Eylül ayında ABD’de bir şampiyona var. Kaynak bulursak, destek bulursak bu şampiyonalara da katılacağız. Maddi yetersizlik nedeniyle ne yazık ki Nisan ayında Bulgaris’tan’da düzenlenen şampiyonaya katılamadık” dedi.

 

Mehmet Tavaslı’nın anlattıklarını dinleyen MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ise “Anlattıklarınızdan gurur duydum. Milas’tan böylesine dünya ve Avrupa şampiyonları çıkarmış olmanız nedeniyle sizi kutluyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum. Biz de olanaklarımız ölçüsünde size destek olacağız” diye konuştu. Daha sonra MİTSO yöneticileri Kulüp Başkanı ve Antrenörü Mehmet Tavaslı ve Priştine’de Avrupa ikincisi olan Ahmet Baş ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.