DOLAR
33,0104
EURO
36,0243
ALTIN
2.579,53
BIST
11.064,85


ANADOLUBANK MİTSODA

ANADOLUBANK MİTSODA
06.08.2013 17:48
0
A+
A-

ANADOLUBANK MİTSO’DA

*Anadolubank Milas Şube Müdürü Nusret Ergin ile İşletme Bankacılığı Yönetmeni Manolya Altınel, MİTSO’yu ziyaret ederek oda yönetimine bankalarının faaliyetleri ve Milas’taki hedeflerini anlattılar.

*Anadolubank Milas Şube Müdürü Nusret Ergin, bankalarının tümüyle yerli sermayeye dayalı olduğunu belirterek “Bizim Türkiye’nin en büyük bankası olmak gibi bir hedefimiz yok ama en iyi bankası olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

*MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna ise “Biz Milaslıların paralarını bankalardan çekerek yatırıma yöneltmelerini istiyoruz. O zaman hem Milaslılar daha çok kazanacaklar hem de bankalar” dedi.

Anadolubank Milas Şubesi yöneticileri MİTSO Yönetim Kurulu’nu ziyaret ederek bankalarının Milas’taki çalışmalarını ve hedeflerini anlatarak banka yönetimi olarak MİTSO yönetimiyle de iyi ilişkiler geliştirmeyi amaçladıklarını bildirdi.

Anadolubank Şube Müdürü Nusret Ergin ile bankanın İşletme Bankacılığı Yönetmeni Manolya Altınel, ziyaret sırasında MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Mat ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yiğit ile başta Milas’ın kültür balıkçılığı olmak üzere tarımsal potansiyeli konusunda görüş alışverişinde bulundular.

Anadolubank Şube Müdürü Nusret Ergin kendisinin daha önce İncirliova’da görev yaptığını belirterek “Orası da Milas’a benziyor. Orada incir var, burada balık” dedi. İncirliova’nın aksine Milas’taki bankacılar arasında bir rekabet yaşanmadığını çok iyi dostluk ilişkileri bulunduğunu belirten Nusret Ergin “İncirliova’da böyle değildi. Bu belki de buradaki nakit bolluğundan kaynaklanıyor. Hiçbir bankacı nakit toplamak amacıyla diğer bankanın müşterisini kapmaya çalışmıyor. Bankacılar arasında gayet samimi ilişkiler var” dedi. Kendisinin Germencikli olduğunu belirten Nusret Ergin “Germencik olsun, İncirliova olsun, Milas olsun, kültürel olarak hep birbirlerine benziyorlar. İncirliova ile Milas arasındaki tek fark orada incir vardı, burada balık var” dedi.

Milas’ın sahip olduğu olanaklarla çok önemli bir ilçe olduğunu belirten Nusret Ergin “Hangi ilçenin hem karayolu, hem havayolu ve hem denizyolu bağlantısı var? Milas bunların tümüne de sahip. Üstelik bir de demiryolu gündemde. Aydın’dan Güllük limanına ulaşacak demiryolu bu bölgeye çok şey katacaktır” dedi.

Bankalarının yerli sermayeye dayalı bir kuruluş olduğunu ve yabancı sermayeye açılarak yapısını değiştirmek gibi bir yaklaşımlarının olmadığını vurgulayan Nusret Ergin “Biz şu anda Türkiye’nin en büyük bankası değiliz. En büyük bankası olmayı da hedeflemiyoruz. Ana Türkiye’nin en iyi bankası olmayı hedefliyoruz. Bunun için de hiç kimsenin müşterisini kapmak gibi bir düşüncemiz yok. Bizim için müşterimizin memnuniyeti ve memnuniyetini kendi müşterilerine anlatarak tavsiye etmesi bizim tercihimiz. Tarım ve tarıma dayalı işletmelerle çalışmayı hedefliyoruz. Özellikle kültür balıkçılığına çok önem veriyoruz. Bunu üst yönetimimiz de benimsiyor ve kültür balıkçılığına çok önem veriyor. Bankacılık açısından değerlendirildiğinde Muğla’nın maddi kaynakları Aydın’dan daha çok. Milas’ın da ilçe olarak maddi kaynakları çok iyi durumda” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna, MİTSO yönetimi olarak Anadolubank yöneticilerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Biz aslında Milaslıların paralarını bankalardan çekerek yatırıma yöneltmelerini istiyoruz. Bu görüşümüz bankacılara çok uygun gelmeyebilir ama Milaslılar eğer bankalardaki paralarını yatırıma yöneltirlerse hem kendileri daha çok kazanırlar, hem de bankalar daha çok kazanırlar” diye konuştu. Enver Tuna daha sonra konuşmasını “Biz de kültür balıkçılılığına çok önem veriyoruz. Hatta bu konuda GEKA destekli eğitim projeleri bile yaptık. Ancak bir diğer önem verdiğimiz konu Milas OSB. Diğer yerlerdeki OSB’ler hep verimli tarım alanlarına kurulmuş. Biz de öyle yapmayalım, tarım alanlarını koruyalım, diye düşünüyoruz. Bu nedenle tarım arazilerini koruyalım, OSB’yi yamaç arazilere yapılım, diyoruz. Şimdi bu konuda Bakanlıkla bazı sorunlar çıkıyor ve gecikiyor. Oysa başka bölgelerin OSB’lerinde arazi çok yatırımcı yok, bizde ise tersine yatırımcı çok arazi yok. Bir an önce OSB konusunu çözmemiz gerekiyor. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor. OSB olduğunda Milas çok büyük bir gelişme gösterecektir” diye konuştu.