DOLAR
32,7682
EURO
35,0901
ALTIN
2.459,44
BIST
10.471,32


BAFALILAR MİTSO’DA

BAFALILAR MİTSO’DA
19.04.2018 17:10
0
A+
A-

*Bafa köyünden gelen bir grup Bafa’lı MİTSO’yu ziyaret ederek Milas zeytinyağına coğrafi işaret alınması ve tanıtımı için yapılan çalışmalar için teşekkür etti. Bafalılar yeni dönemde de MİTSO yönetimine başarılar diledi.

Meclis Başkanı ve Yönetim Kurulunun bir üyesi Bafalı olan Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden Bafalılar MİTSO Yönetimine yeni dönemde başarılar dilediler. Bafalıları 9 Mayıs’ta İzmir Olivtech Fuarına davet eden MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer Bafalılardan coğrafi işaret kalitesinde zeytinyağı üretmelerini istedi.

Eski Bafa Belediye Başkanı Zühra Dönmez ile Bafa Muhtarı Ahmet Özkaya ve Bafa Zeytinspor Kulübü Başkanı Ahmet Kaya ve Bafa Boğa Güreşi Tertip Komitesi Başkanı Hüseyin Bölükbaş MİTSO’yu ziyaret ederek yeni dönemde başarılar dilediler. MİTSO’nun Meclis Başkanı Mustafa Yüksel ile Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Tiryakioğlu‘nun da olması nedeniyle özellikle gurur duyduklarını belirten Bafalılar, MİTSO Yöneticilerine Milas zeytinyağına coğrafi işaret alması ve zeytinyağının tanıtımı için yaptığı çalışmalar nedeniyle de teşekkür ettiler.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de ziyaretleri ve iyi dilekleri nedeniyle Bafalı konuklara teşekkür ederek kendilerini İzmir’de, 9 Mayıs’ta açılacak ve 12 Mayıs’a kadar sürecek Olivetech İzmir Şarap, Peynir, Zeytin ve Zeytinyağı Fuarı‘na davet etti. Fuar için 9 Mayıs’ta Milas’tan İzmir’e iki otobüs kaldıracaklarını belirten Reşit Özer “Fuarda Milas zeytinyağını tanıtmak için bir stant açıyoruz. Üyelerimizi de götürmek için Milas’tan iki otobüs kaldıracağız. Sizleri de bekliyorum” dedi. Milas’ta zeytin ağacının en çok Bafa’da bulunduğunu belirten Reşit Özer, “Milas’ın en çok zeytin ağacının bulunduğu bölgemiz Bafa. Bu nedenle sizlerin zeytinyağımıza çok önem vermeniz gerekiyor. Sizlerden coğrafi işaretini aldığımız Milas zeytinyağı kalitesinde zeytinyağı üretmenizi bekliyorum” diye konuştu.