DOLAR
32,7067
EURO
34,9497
ALTIN
2.442,80
BIST
10.535,04


COĞRAFİ İŞARETLİ MİLAS ZEYTİNYAĞI ŞIK MAĞAZALARDA PAZARLANMALI

COĞRAFİ İŞARETLİ MİLAS ZEYTİNYAĞI ŞIK MAĞAZALARDA PAZARLANMALI
16.01.2018 14:11
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, coğrafi işaretli Milas zeytinyağının çevre yolu üzerindeki şık mağazalarda pazarlanması gerektiğini söyledi.

Milas’ın önde gelen zeytinyağı tüccarlarından Levent Baydal’ı ziyaret eden MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “Biz MİTSO olarak üzerimize düşeni yaptık ve Milas zeytinyağının kalitesini coğrafi işaret ile tescillendirilmesini sağladık. Artık bundan sonra hiç kimse çıkıp da eskiden olduğu gibi, Milas zeytinyağı rafinajlık yağdır diyemez. Bundan sonra iş zeytinyağı ticaretiyle uğraşan üyelerimize düşüyor. Kendilerinden özellikle çevre yolu kenarında şık bir şekilde dekore edilmiş zeytinyağı satış mağazaları açmalarını bekliyoruz. Yakında Milas yağlı zeytinine de coğrafi işaret alacağız. Milas’ın coğrafi işaretli zeytinyağını, yağlı zeytinini, sabununu en güzel şekilde dekorasyonu yapılmış, şık mağazalarda yapmamız gerekiyor” diye konuştu. Fuarlarda, gazetelerde, dergilerde, televizyonlarda sürekli Milas zeytinyağının reklamını yaptıklarını anlatan Reşit Özer, “Biz her ortamda, her fırsatta Milas zeytinyağının coğrafi işaretle tescillenmiş çok iyi bir kaliteye sahip olduğunu anlatıyoruz. Ancak her yıl Milas’tan Bodrum’a 1 milyondan çok insan geçiyor. Onların Milas zeytinyağı başta olmak üzere Milas ürünlerine en kolay şekilde ulaşabilmelerini sağlamamız gerekiyor. Bunun için üyelerimizden çevre yolu kenarında şık mağazalar açmalarını bekliyoruz” dedi.

Milas’ın en çok zeytinyağı satışı yapan firmalarından MİTSO üyesi Labranda Tarım, su Ürünleri, Gıda, İnşaat, Turizm, Sanayi ve Ticaret Ltd. Şirketi Yöneticisi Levent Baydal, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek “Biz MİTSO’ya çok teşekkür ediyoruz. Milas zeytinyağının değerine değer kattı. Biz de karayolu üzerinde modern satış yerleri açmak istiyoruz. Bunun için araştırma aşamasındayız” diyerek kısa süre içinde zeytin ve zeytinyağı satış mağazası açmak istediklerini ifade etti.