DOLAR
33,0561
EURO
36,1102
ALTIN
2.565,80
BIST
11.064,85


CUMHURİYETİMİZİN VE ODAMIZIN 93. YILINI COŞKUYLA KUTLADIK

CUMHURİYETİMİZİN VE ODAMIZIN 93. YILINI COŞKUYLA KUTLADIK
01.11.2016 07:33
0
A+
A-

*29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı ve odamızın kuruluşunun 93’üncü yılını, odamız lokalinde düzenlenen muhteşem bir törenle, coşku içinde kutladık.

*Kutlama töreninde son üç yıldır Milas’ta en çok vergi ödemekte olan ilk üçer odamız üyesine kutlama plaketleri sunduk.

*Gecede, 35 yıl ve daha çok yıldır oda kaydı bulunan üyelerimize de kutlama plaketleri armağan edildi.

*Odamızın eski meclis ve yönetim kurulu başkanları ile emekli olmuş çalışanlarına da odamıza hizmetleri nedeniyle teşekkür plaketleri verildi.

 

Cumhuriyet Bayramımız ve Cumhuriyetimizle yaşıt olan Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın kuruluşunun 93’üncü yılı, odamız lokalinde düzenlenen muhteşem bir şölenle kutlandı. Gecede; 2013, 2014 ve 2015 yıllarında ilçemizde en yüksek vergiyi ödemiş olan ilk üçer üyemize kutlama plaketleri sunulurken 35 yıl ve daha çok yıldır odamız kaydı bulunan üyelerimize de birer kutlama plaketi armağan edildi. Odamızın eski meclis ve yönetim kurulu başkanları ile emekli oda personelimize de görev sürelerinde odamıza yaptıkları hizmetler nedeniyle birer teşekkür plaketi verildi.

29 Ekim Cumartesi günü, saat 17.00’de odamız bahçesinde düzenlenen kokteyl ile başlayan Cumhuriyet Bayramımız ve odamızın 93’üncü yılı kutlaması, saat 18.30’da odamız lokalinde düzenlenen törenle sürdü.

Törenin sunuculuğunu yapan MİTSO Ar-Ge ve Dış İlişkiler Memuru Gülay Aytaç; CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, Muğla Valisi Amir Çiçek ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kutlama mesajlarını okudu. Ardından törenin açılış konuşmasını yapan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer şöyle konuştu:

Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından mucize bir şekilde başarılan,

dünyanın mazlum milletlerine örnek olan Kurtuluş Savaşımız sonrasında kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin

Çağdaş,

Demokratik,

Ve Laik yönetim biçimi olan Cumhuriyetimizin 93’üncü kuruluş yıldönümünü kutluyoruz.

Cumhuriyet Bayramımızı kutluyoruz.

Cumhuriyetimiz; tüm yurttaşlarımızı kadın / erkek demeden, soyuna / sopuna bakmadan, toplum içindeki durumu konusunda ayrım yapmadan kul olmaktan çıkarıp eşit bireyler haline getirmiştir.

Büyük önder Atatürk, Cumhurbaşkanlığına ikinci kez seçildiğinde yaptığı konuşmada Cumhuriyetimiz ve cumhuriyetimizle gelen demokrasimiz konusunda şöyle diyordu:

Büyük Millet Meclisi; Türk milletinin yüzyıllar süren arayışının bir özeti ve onun kendi kendisini yönetme bilincinin canlı bir örneğidir.
Türk ulusu, yazgısını Büyük Millet Meclisi’nin olgun ve vatansever eline sunduğu günden başlayarak karanlıkları sıyırıp kaldırmış ve ümitleri boğan acılardan, ulusların gözlerini kamaştıran güneşler ve zaferler çıkarmıştır”

Yine O büyük Önder’in deyişi ile “Cumhuriyet fazilettir

Ve “Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir”

Cumhuriyetimiz, bugün faziletli evlatlarının 93 yıldır göstermiş olduğu özveriyle bugünlere erişmiştir.

Bugün hep birlikte, Cumhuriyetimizin 93’üncü yılının kutlarken Atatürk’ün aydınlattığı yolda Cumhuriyetimizi sonsuza dek yaşatma arzusunun azmi ve kararlılığı içinde diyoruz ki;

YAŞASIN CUMHURİYETİMİZ!..

Değerli konuklarımız;

Cumhuriyetimizi kuran ve bizlere emanet eden büyük önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ü her an daha da büyüyen bir saygı ve hayranlıkla anıyor, O büyük Önder ile birlikte şehitlerimize, gazilerimize Tanrıdan rahmet diliyoruz. Ruhları şad olsun. Mekanları cennet olsun.

Değerli konuklarımız, değerli üyelerimiz;

Bugün aynı zamanda Cumhuriyetimizle yaşıt olan meslek odamız Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın da kuruluşunun 93’üncü yılını kutlamanın sevinci ve coşkusu içindeyiz.

Bu sevinçli ve mutlu günümüzde bizlerle birlikte olan

Değerli üyelerimizi,

Saygıdeğer konuklarımızı

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi adına saygıyla selamlıyorum.

Hoş geldiniz değerli konuklarımız,

Hoş geldiniz değerli üyelerimiz.

Hoş geldiniz sayın basın mensupları…:

Saygıdeğer konuklarımız…”

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer daha sonra, görevde oldukları son üç buçuk yıllık dönemdeki çalışmaları ve yapılanları anlattı”.

Reşit Özer, konuşmasında alışveriş merkezleriyle süpermarketlerin raf alanının yüzde 1’inin yerli ürün ve üreticiye tahsisi konusunda yaptıkları girişimler sonucunda gereken yasal düzenlemenin yapıldığını belirterek ” Yasanın yürürlüğe girmesiyle birlikte Ticaret İl Müdürlüğü’ne Milas’ın yerli markalı ürünlerinin listesini bildirdik.

Tüm Türkiye’de uygulanacak bu yasanın bu şekilde düzenlenmesi MİTSO’nun çok büyük bir başarısıdır. Bu uygulama, hatta tüm dünyadaki yerli üreticilere örnek olabilecek, onları koruyacak bir uygulamadır

MİTSO olarak bu başarımızla gurur duyuyoruz.” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer konuşmasında Aydın-Çine-Yatağan-Milas-Güllük Demiryolu projesinin programa alınmış olmasının, Güllük karayolu kavşağının taşıtlar için alt ve üst geçişli olarak düzenlenmesinin de MİTSO’nun bir başarısı olduğunu belirterek konuşmasını sürdürdü. Özer, daha sonra konuşmasını şöyle tamamladı;

MİTSO olarak her zaman en iyi hizmet kalitesine erişerek, modern hizmet araçlarından yararlanıp odamızı kalitede en üst seviyeye çıkarmak ilkesiyle çalıştık, çalışmaktayız ve bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz.

Her zaman ilçemiz, ilimiz ve Türkiye’miz için birlik, beraberlik ve dayanışma içinde hedefimiz her zaman ileriye, daha ileriye, en ileriye olacaktır…

Sizlerin eleştirileri, önerileri her zaman kılavuzumuz olacaktır.

Eleştirilerinizden hep yararlandır, yararlanmayı da sürdüreceğiz.

Önerilerinizden hep esinlendik, hep faydalanmayı sürdüreceğiz.

Saygıdeğer konuklar,

Değerli üyelerimiz;

Sözlerime burada son verirken Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum.

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyetimiz sonsuza dek yaşayacaktır.

Bu gece burada, Cumhuriyet Bayramımızla birlikte odamızın da 93’üncü yılını kutlama mutluluğunu birlikte yaşıyoruz.

 

Yurdumuzu kurtaran, Cumhuriyetimizi kuran Büyür Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ü, bu yolda canını veren şehitlerimizi, kanını döken gazilerimizi saygıyla, minnetle ve şükranla anıyoruz.

Yaşasın CUMHURİYETİMİZ,

Yaşasın MİLAS TİCARET VE SANAYİ ODASI,

Yaşasın odamıza can veren saygıdeğer ÜYELERİMİZ.

Reşit Özer’in konuşmasının ardından gece “Hoşgelişler ola Mustafa Kemal Paşa” türküsü ve “10’uncu Yıl Marşı“nın hep birlikte söylenmesiyle devam etti.

Daha sonra plaket töreni başladı: Emekli MİTSO personeline Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat odamız adına teşekkür plaketlerini verdi.

Ardından Milas’ta son üç yılda en çok vergi ödeyen şahıs veya firmalara kutlama plaketlerinin verilmesi töreni başladı.

Milas’ta 2013 yılında en çok vergi ödeyen odamız üyelerinin kutlama plaketlerini Milas Vergi Dairesi Başkanı Fırat Altan, 2014 yılında en çok vergi ödeyen odamız üyelerinin kutlama plaketlerini Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve 2015 yılında en çok vergi ödeyen odamız üyelerine Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz kutlama plaketlerini verdiler.

Törende, daha sonra 35 yıl ve daha uzun süredir odamız üyesi olan şahısların ve firmaların kutlama plaketleri törenine geçildi. Üyelerimize Milas Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, İlçe Emniyet Müdürü M. Cüneyt Yörükoğlu, 19 ve 20. Dönem DYP Muğla Milletvekili İrfettin Akar, 23. Dönem CHP Muğla Milletvekili Fevzi Topuz, AKP Milas İlçe Başkanı Levent Akyer, MHP Milas İlçe Başkanı Cengiz Özkaya MİTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit kutlama plaketlerini verdiler.

Daha sonra Türkiye genelindeki 27. şube olarak Milas’ta 87 yıl önce, 1929 yılında açılan, odamıza 61 yıl önce, 1955 yılında üye olan en eski oda üyemiz Türkiye İş Bankası‘na kutlama plaketini ve “Hekatomnos tabağını” MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel verdi.

Milas’ta tam 127 yıl önce, 1889 yılında şube açılışını yapan ve Milas’ın ticari yaşamdaki en eski kuruluşu olan T. C. Ziraat Bankası‘na 1959 yılında odamız üyesi olan ve üyeliğini 57 yıldır üyeliğini sürdürmekte olması nedeniyle kutlama plaketini ve “Hekatomnos tabağını” odamız Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer verdi.

MİTSO’nun Cumhuriyet Bayramı ve odanın kuruluşunun 93’üncü yılı kutlama şöleni daha sonra müzik eşliğinde devam etti.

29-ekim-2

29-ekim-3

29-ekim-4

29-ekim-5

29-ek-im-6

29-ekim-7