DOLAR
32,7344
EURO
34,9626
ALTIN
2.435,67
BIST
10.558,36


DP GENEL BAŞKANI UYSAL MİTSODA

DP GENEL BAŞKANI UYSAL MİTSODA
06.08.2013 17:52
0
A+
A-

*MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna ile bir süre sohbet eden DP Genel Başkanı Uysal, Türkiye’de ekonominin yolunda gitmediğini söyledi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve parti yöneticileri MİTSO’yu ziyaret ettiler. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Mat ile bir süre sohbet eden DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, Türkiye ekonomisinin yolunda gitmediğini söyledi.

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, Genel Başkan Yardımcısı Cem Karakeçili, GİK Üyesi Adnan Tufan, Muğla İl Başkanı Zekai Alper, Milas İlçe Başkanı Azmi Peker MİTSO’yu ziyaret ettiler. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna’dan MİTSO ve Milas hakkında bilgi alan DP Genel Başkanı Gültekin Uysal özellikle OSB hakkındaki gelişmeleri ilgiyle dinledi. Kendi ailesinin mermer işiyle uğraştıklarını ve Muğla’da da mermercilik tesisleri bulunduğunu, Milas’ın Kalınağıl köyünde bordo mermer ocakları olduğunu anlatan Gültekin Uysal daha sonra Enver Tuna’ya “Türkiye’nin durumunu nasıl görüyorsunuz?” diye sordu.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna, DP Genel Başkanı Uysal’ın sorunusu “Türkiye’nin durumunu iyi görmüyoruz” diye yanıtladı. Tuna daha sonra “Milas çarşısında esnafın durumu ortada. Ekonomide işler iyi gitmiyor. Biz Türkiye’nin durumunu iyi görmüyoruz. İyi diyenlere de katılmıyoruz” dedi.

Türkiye’de katma değer üreten bir ekonomik yapı olmadığını belirten DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ülkenin büyümesinin yüzde 7’lerden yüzde 2’lere kadar gerilediğini söyledi. Genel Başkan Uysal, bugünkü ortamda TOBB’nin daha etkin olmasını beklediklerini ancak yeterli tepki ortaya konulamadığını belirterek “Onlar da ne yapsın? Bir iki kere seslerini çıkaracak oldular, öyle tahkir edici ifadelerle üstlerine geldi ki, bir daha seslerini çıkaramadılar. Ülke ekonomisi üretime yönelik yönetilmiyor. Kendi insanını üretmemek için teşvik eden dünyada başka bir ülke var mıdır” diye sordu ve hükümetin yerel yönetimler yaklaşımını da eleştirdi.

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ve beraberindekiler daha sonra Milas’a daha sık gelmek istediklerini belirterek odadan ayrıldılar.