DOLAR
33,0580
EURO
36,0954
ALTIN
2.571,95
BIST
11.064,85


EMİTT’TE HEKATOMNOS İLE HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİLER

EMİTT’TE HEKATOMNOS İLE HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİLER
04.02.2016 15:54
0
A+
A-

 

*İstanbul’daki EMITT Fuarında Milas’ın Hekatomnos Lahdi, Gümüşkesen Anıtmezarı, Baltalıkapı gibi tarihi eserleri tanıtıldı.

 *Aralarında CHP Muğla Milletvekilleri Prof. Dr. Nurettin Demir ve Akın Üstündağ’ın da olduğu konuklar ziyaret ettikleri MİTSO standında Hekatomnos ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.emitt1

            İstanbul’da 28 / 31 Ocak tarihleri arasında açılan Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı – EMİTT’e Güney Ege Kalkınma Ajansı – GEKA’nın açtığı stantta Aydın, Denizli ve Muğla illerinin tarihi ve turistik değerleri sergilendi. Stantta Muğla iline ayrılan bölümde Muğla, Fethiye ve Milas Ticaret ve Sanayi Odaları ile Bodrum ve Marmaris Ticaret Odaları yörelerinin tarihi ve turistik değerlerini sergilediler. GEKA standının MİTSO’ya ayrılan bölümünde başta Uzunyuva’daki Hekatomnos Lahdi, Gümüşkesen Anıtmezarı ve Baltalıkapı olmak üzere Milas’ın tarihi eserleri tanıtılırken stantta ayrıca Ören’de geçen yıl faaliyete geçen Setur Gökova Ören Marina’nın da tanıtımı yapıldı.

 

Muğla’nın tanıtımı yapılan tarihi eserleri arasında en çok ilgiyi MİTSO standındaki Hekatomnos Lahdinin tanıtım afişi çekti. MİTSO standını ziyaret eden CHP Muğla Milletvekilleri Prof. Dr. Nurettin Demir ve Akın Üstündağ’ın da aralarında olduğu birçok konuk Hekatomnos afişi ile birer hatıra fotoğrafı çektirdiler. Muğla Valisi Amir Çiçek de fuarda MİTSO’nun tanıtım masasını ziyaret etti.

 

Dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)’e Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı da bir stant açtı ve bu stantta aralarında Milas Belediyesi’nin de olduğu diğer ilçe belediyeleri de kendi ilçelerini tanıttılar.

 

            MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, EMİTT fuarının Milas’ın tanıtımı için iyi bir fırsat olduğunu belirterek “MİTSO olarak bu fırsatı iyi bir şekilde değerlendirdik. Milas’ın tarihi eserlerinden Gümüşkesen ve Baltalıkapı’yı 100 yıl önceki durumları ve şimdiki halleriyle birlikte gösteren ilginç afiş tasarımlarımız özellikle ilgi çekti. Standımızı ziyaret eden birçok kişi “Arkeoloji’de 100 yılın buluşu” olarak adlandırılan Hekatomnos Lahdinin afişi ile hatıra fotoğrafı çektirdiler. Milas’ın turizmden yararlanabilmesi için tanıtıma büyük önem vermek zorundayız. Biz de bu amaçta her fırsattı turizm amaçlı fuarlara katılarak ilçemizi tanıtmaya çalışıyoruz” diye konuştu.