DOLAR
32,7682
EURO
35,0901
ALTIN
2.459,44
BIST
10.471,32


ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE KENDİ İŞYERLERİNİ KURMALARI İÇİN HİBE DESTEĞİ VAR.

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE  KENDİ İŞYERLERİNİ KURMALARI İÇİN HİBE DESTEĞİ VAR.
17.01.2017 08:13
0
A+
A-

*Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayanlara kesilen cezalar, eğitime ve engellilerle eski hükümlülerin kendi iş yerlerini kurmalarına hibe desteği sağlamaya harcanıyor.

 

            Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Aktif İşgücü Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden veya işveren vekillerinden İş Kanununun 101. maddesi uyarınca tahsil edilen idari para cezalarının, engelli ve eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına, engellinin iş bulmasını sağlayacak meslek edinmelerine, destek teknolojileri ile engellinin işe yerleştirilmesine, işe ve iş yerine uyumunun sağlanmasına veya bu amaçlara yönelik hazırlanan projelere kaynak oluşturulmasına tahsis edildiği bildirildi.

            Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Aktif İşgücü Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından TOBB’ye yapılan yazılı açıklamada engelli veya eski hükümlüler, kendi işyerlerini kurmaları veya eğitim için hibe desteğinden yararlanabiliyorlar. Ayrıca, tüzel kişiliğe sahip kurum ve kuruluşlar, engellilere yönelik mesleki eğitim kursu, destek teknolojileri, işe ve işyerine uyum projeleri sunabiliyorlar ve engellilere  yönelik mesleki eğitim kursu, destek teknolojileri, işe ve işyerine uyum projeleri hazırlayıp bunları uygulamaya koyabiliyorlar.

            Engelli ve eski hükümlü çalıştıranlar veya bu kapsamda olup kendi işlerini kurmak isteyenler (http://www.iskur.gov.tr/TabId/189ArtMID/1139/ArticleID/474ISKUR-Engelli-İstihdamına-Destek-İçin-Projelerinizi-Bekliyor.aspx) adresinden gerekli bilgileri edinebilecekler..