DOLAR
32,4199
EURO
34,4363
ALTIN
2.489,53
BIST
9.679,80


GEKA, SOSYAL SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN PROJE ÖNERİLERİNİ BEKLİYOR.

GEKA, SOSYAL SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN PROJE ÖNERİLERİNİ BEKLİYOR.
22.04.2020 18:01
0
A+
A-

*Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), bu dönemde çalışma alanındaki sosyal sorunların çözümüyle ilgili projelere destek verecek.

*GEKA, sosyal yardım alan kesimin gelir düzeyinin yükseltilmesine, dezavantajlı kesimlerin yaşam kalitelerinin yükseltilmesine ve bu kesimlere sunulan hizmetlerin kalitesinin arttırılmasına yönelik projelere desteklemede öncelik verecek.

            Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), 2020 döneminde Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında sosyal sorunların çözümüyle ilgili projelere destek vereceğini açıkladı. GEKA, sosyal girişimlerin kurulmasına ve kapasitelerinin arttırılmasına, sosyal yardım alan kesimlerin gelir düzeylerinin yükseltilmesine ve bu kesimlere sunulan hizmetlerin kalitesinin arttırılmasına yönelik projeleri destekleyecek.

            Aydın, Denizli ve Muğla illerini kapsayan Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında kâr amacı güden veya gütmeyen kurum ve kuruluşların başvurabileceği destek vereceği proje konularını açıkladı. 2020 yılı SOGEP kapsamında istihdam edilebilirliği arttırmak, sosyal girişimcilik ve yenilikçilik, sosyal sorumluluk öncelikleri doğrultusunda projeler geliştirmek ve bölgedeki temel sosyal sorunların çözümüne katkı sağlamak amaçlanıyor.

            Desteklenecek projeler arasında “sosyal girişimlerin kurulmasına ve kapasitelerinin arttırılmasına, istihdam edilebilirliğe ve sosyal içermeye ilişkin yenilikçi modeller geliştirilmesine ve sosyal girişimcilik ve sosyal yenilikçilik alanlarında hizmet veren veya verecek olan aracı kurumların işleteceği, ekosistem güçlendirmeye yönelik merkezler, sosyal laboratuarlar ile kuluçka ve hızlandırıcı programların uygulanmasına yönelik projeler, sosyal girişimcilik ve yenilikçilik” gibi proje başlıklarına desteklemede öncelik verilecek.

            GEKA’nın SOGEP kapsamında sağlayacağı destekten yararlanabilmek için başvurular iki aşamalı olarak yapılacak. Başvuru adaylarının, en geç 30 Nisan 2020 Perşembe gününe kadar Ajansın geka.gov.tr web sitesinde yer alan SOGEP Proje Öneri Formunu doldurarak pvb@geka.gov.tr e-posta adresine göndermesi gerekiyor. Ajans tarafından programın amacına ve önceliklerine uygun bulunan proje fikirleri ikinci aşamaya geçecek. Böylece, başvuru sahibi kurum ile birlikte GEKA koordinasyonunda proje geliştirme çalışmaları yapılacak.

MİTSO ÜYELERİNİ PROJE HAZIRLAMAYA ÇAĞIRIYOR

            Öte yandan Milas Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerini GEKA’nın SOGEP kapsamında proje hazırlayarak başvuruda bulunmaya çağırdı. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, oda üyelerine çağrıda bulunarak “Koronavirüs nedeniyle faaliyetlerin yavaşladığı bu dönemde üyelerimizi GEKA’dan proje desteği almak için proje üretmeye davet ediyoruz. Faaliyetlerin yavaşladığı bu dönemde üyelerimiz GEKA’nın belirttiği alanlarda proje üretebilirler ve enerjilerini proje üretme alanına yoğunlaştırabilirler” dedi.