DOLAR
32,5004
EURO
34,6901
ALTIN
2.496,45
BIST
9.693,46










MİTSODA 10 GRUPTA SEÇİM YAPILDI

MİTSODA 10 GRUPTA SEÇİM YAPILDI
06.08.2013 18:02
0
A+
A-

MİTSO’da 10 meslek grubunda seçim yapıldı. Enver Tuna – Reşit Özer grubunun pembe listesi ile Ali Zenger’in kırmızı listesinin yarıştığı seçimlerde Enver Tuna – Reşit Özer grubu 1 – 2 – 3 – 5 – 8 – 9 – 10. gruplarda seçimleri kazanırken Ali Zenger grubu 4 – 6 ve 7. guruplarda seçimi aldı. Böylece 26 üyeli MİTSO meclisine, Enver Tuna – Reşit Özer grubunun pembe listesinden 17 üye, Ali Zenger’in kırmızı listesinden 9 üye seçilmiş oldular.

SEÇİM TAKVİMİ İŞLİYOR

MİTSO seçimlerinin bundan sonraki aşaması şöyle olacak:

10 Mayıs 2013 Cuma günü 1 tam işgünü seçim sonuçları askıya çıkarılacak ve bu süre içinde itirazlar yapılabilecek. İlçe Seçim Kurulu’nun inceleyip verdiği karar 13 Mayıs 2013 Pazartesi günü 1 tam işgünü askıya çıkarılacak. Aynı gün içinde İl Seçim Kurulu’na itiraz yapılabilecek İl Seçim Kurulu, itirazları 14 Mayıs Salı günü inceleyerek kesin kararı verecek ve bu karar 15 Mayıs 2013 Çarşamba günü 1 tam işgünü askıya çıkarılarak ilan edilecek.

16 Mayıs 2013 Perşembe günü, meslek komitesi ve meclis üyeliğine seçilen tüzel kişilerin gerçek kişi temsilcilerinin isimleri 1 gün içinde İlçe Seçim Kurulu’na bildirilecek. 17 Mayıs 2013 Cuma günü Meclis asıl üyelerinin ad ve soyadlarını gösterir üye listesi, oy kullanımı için hazırlanacak ve 18 Mayıs 2013 Cumartesi günü saat 14.00 – 17. 00 arasında yeni seçilmiş olan meclis üyeleri tarafından Yönetim Kurulu başkan ve üyeleri ile Genel Kurul delegeleri ve Disiplin Kurulu Üyelerinin seçimi yapılacak. Seçim sonuçları 20 Mayıs 2013 Pazartesi günü 1 tam işgünü askıya çıkarılacak ve bu süre içinde yapılacak itirazlar 21 Mayıs 2013 Salı günü İlçe Seçim Kurulu tarafından ilan edilecek ve aynı gün içinde bu karara karşı İl Seçim Kurulu’na itiraz edilebilecek.. 22 Mayıs 2013 Çarşamba günü ise İlçe Seçim Kurulu kararına karşı yapılan itirazlar İl Seçim Kurulu tarafından değerlendirilecek ve kesin sonuçlar 24 Mayıs 2013 Cuma günü 1 tam işgünü askıya çıkarılarak ilan edilecek ve böylece MİTSO’nun seçim süreci sona ermiş olacak.

MİTSO ODA MECLİSİ SEÇİMLERİNDE ALINAN SONUÇLAR :

Pembe liste : Enver TUNA – Reşit ÖZER Kırmızı liste : Ali ZENGER

1. MESLEK GRUBU: Seçmen sayısı : 79, Oy kullanan : 61, Geçerli : 60, Geçersiz : 1

Pembe liste Kırmızı liste
İkiztaş İnşaat – Halil İbrahim Gülen : 32 Hasan Azaklı : 28
Ertuğrullar Metal – Turgay Ertuğrul: 33 Doğ-Ser Tarım : Doğukan Altınsoy : 28

2. MESLEK GRUBU: Seçmen sayısı : 148, Oy kullanan : 90, Geçerli : 88, Geçersiz :2

Pembe liste Kırmızı liste
Kemal Necipoğlu : 49 Mevlüt Kara : 39
Mehmet Can : 49 Hasan Durmaz : 39
Aydın Ekmek -Ömer Eliş : 49 Birol Dalan : 39

3. MESLEK GRUBU: Seçmen sayısı : 212, Oy kullana :169, Geçerli : 167, Geçersiz : 2

Pembe liste Kırmızı liste
K.Yüksel Prina – Mustafa Yüksel :89 Tirsay Tarım – Hasan Tiryakioğlu : 78
Seçkin Turizm Balıkçılık – Sami Kont : 89 A.Pamir Barut : 79
Kılıç Tarım Hay.- Ayşe Kılıç Bozan : 88 Okyanus Deniz Ür. – Görsev Kadık : 77

4. MESLEK GRUBU : Seçmen sayısı : 169, Oy kullanan: 140, Geçerli : 139, Geçersiz : 1

Pembe liste Kırmızı liste
Tuna Mühendislik – Enver Tuna : 65 Özkan İnş. Haf. – Kadir Karagülle : 85
Bimka İnşaat – Harun Reşit Çavuşoğlu : 60 Helvacıoğlu Tic.İnş. E.Z.Helvacıoğlu:72
Muzaffer Atıcı : 56 Altunay Mühen. – İrfan Altunay : 75

5. MESLEK GRUBU : Seçmen sayısı : 118, Oy kullanan: 87, Geçerli : 87, Geçersiz : –

Pembe liste Kırmızı liste
Topuzlar İnş. – Özer Topuz : 51 Fikret Alkaya : 36
Uçarlar Ltd. – Soner Çamlıbelen : 50 T&T Müh. – Yunus Emre Tunç : 37

6. MESLEK GRUBU : Seçmen sayısı : 260, Oy kullanan : 175, Geçerli : 174, Geçersiz : 1

Pembe liste Kırmızı liste
Cemal Yüksel : 86 Ali Zenger :89
Hasan Cunbul : 86 Üstekler San. Tic.- Ejder Üstek : 88
Korucu Petrol – M. Ali Korucu : 85 Mehmet Duygulu : 88

7. MESLEK GRUBU : Seçmen sayısı : 149, Oy kullanan : 121, Geçerli : 121, Geçersiz : –

Pembe liste Kırmızı liste
Zeybekler Ticaret – Cemil Zeybek : 52 Özcan Gül : 70
Çakıroğlu İletişim – Tayip Çakıroğlu : 52 Murat Sodra : 70
Kemal Çimen : 52 Dinç Hazır Mutfak :Hayrettin Dinç: 69

8. MESLEK GRUBU : Seçmen sayısı : 76, Oy kullanan : 65, Geçerli : 64, Geçersiz : 1

Pembe liste Kırmızı liste
Türkoğlu Ayakkabı – Koray Türkoğlu : 38 Tunalar M.T.S.M. – Yusuf Tuna : 26
Çorbacıoğlu Tic. – Hayati Çorbacıoğlu : 38 Özyıldız San. Tic –Hayrettin Yıldız : 26

9. MESLEK GRUBU : Seçmen sayısı : 74, Oy kullanan : 68, Geçerli : 68, Geçersiz : –

Pembe liste Kırmızı liste
Özer Sigorta Aracılık – Reşit Özer : 34 N&N Sigorta Aracılık – Veli Ulaş : 34
Mehmet Yiğit : 36 Hakkı İnpınar : 32
(Eşit oy alan Reşit Özer ve Veli Ulaş arasında Seçim Kurulu tarafından yapılan kurayı Reşit Özer kazandı ve böylece bu grupta pembe liste seçildi)

10. MESLEK GRUBU : Seçmen sayısı : 172, Oy kullanan : 121, Geçerli: 119, Geçersiz: 2

Pembe liste Kırmızı liste
Sedat Zincir : 68 Selahattin Tuncer : 51
Önce Sağlık Öz. Sağ. : S.Melda Haktanır : 67 Yavuz Öztürk : 52
Boğaziçi Gıda – Muharrem Akyürek : 67 Hasan Aykal : 52