DOLAR
33,0019
EURO
35,9594
ALTIN
2.569,34
BIST
11.064,85


HALKBANKTAN KADIN GİRİŞİMCİLERE;EKONOMİYE KADIN ELİ DEĞİSİN DEDİK

HALKBANKTAN KADIN GİRİŞİMCİLERE;EKONOMİYE KADIN ELİ DEĞİSİN DEDİK
06.08.2013 17:55
0
A+
A-

Halkbank, kadın girişimcileri desteklemek için yeni bir kampanya başlattı. “Ekonomiye kadın eli değsin” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında kadın girişimcilere pek çok konuda, uygun koşullarda kredi olanağı sağlanıyor.

Halkbank’ın kendi işini kurmak isteyen veya işini geliştirmek isteyen kadınlara yönelik olarak hazırladığı kampanya da “Kadın girişimcilere ilk adım kredisi” adı altında uygun koşullarda kredi olanakları sunuluyor.

Buna göre;

İlk defa iş kurmak isteyen veya 1 yılı aşmamak üzere ticari faaliyette bulunan ve 50 yaşını aşmamış olan kadın girişimcilere mali tablo istenmeden kredi olanağı tanınıyor. Bu kapsamda kadın girişimcilere 60 aya varan vadelerle komisyonsuz kredi fırsatı öneriliyor. Kredi Garanti Fonu Kefaleti ile hızlı kefalet süreci ve teminat bulma konusunda da kolaylıklar sağlanıyor. En az 6 ay olmak üzere kredilendirmelerde 1 yıla kadar ödemesiz dönem imkanı getiriliyor. 3 ayda bir dönemsel taksit veya aylık eşit taksit ve uygun faiz oranları önerilerinin de yer aldığı kampanyada ayrıca kadın girişimcilerin eğitimine ve iş deneyimine göre belirlenecek uygun kredi limitleri uygulaması getiriliyor. Bunların yanı sıra kadın girişimcilere bedava 1 yıllık Kritik Hastalık Sigortası hakkı tanınıyor.

Halkbank’ın kadın girişimcilere kredi kampanyasında en az ilkokul mezunu olmak koşuluyla yeni açacağı iş konusu hakkında iş deneyimi bulunmayan ve elinde yapmak istediği iş konusu ile ilgili mesleki kuruluşlardan alınmış eğitim sertifikası olmayanlara 10 bin TL’ye kadar kredi kullandırılabiliyor.

Yine en az ilkokul mezunu olmak koşuluyla elinde yapmak istediği iş konusunda eğitim sertifikası ve bu konuda en az 5 yıl çalıştığını gösteren belgeye sahip olan kadın girişimcilere 50 bin TL’ye kadar kredi sağlanabiliyor.

Kurmayı düşündüğü iş kolu ile ilgili olarak yüksekokul veya üniversiteden mezun olan ve diploması bulunan, eğitimini aldığı iş konusunda iş deneyimi bulunmayan kişilere ise sağlanan kredi dilimi 75 bin TL’yi buluyor.

Kurmayı düşündüğü işkolu ile ilgili olarak yüksekokul ve üniversite mezunu olan ve eğitimi aldığı iş kolunda en az 5 yıl iş deneyimi bulunanlara ise 95 bin TL’ye kadar kredi verilebiliyor.

Belirtilen koşullarda Halkbank’ın kredi desteğinden yararlanmak isteyen kadın girişimcilerin Halkbank’ın Milas şubesinden daha ayrıntılı bilgi alabilecekleri bildiriliyor.