DOLAR
32,2247
EURO
34,9384
ALTIN
2.418,85
BIST
10.676,65


Her şey Milas’ın tanıtımı için… MİTSO PTT’YE HEKATOMNOS İÇİN ÖZEL PUL BASTIRTTI

Her şey Milas’ın tanıtımı için…  MİTSO PTT’YE HEKATOMNOS İÇİN ÖZEL PUL BASTIRTTI
10.08.2017 17:43
0
A+
A-

*MİTSO, “arkeolojide 100 yılın buluşu” olarak adlandırılan Uzunyuva Hekatomnos Anıtmezarı ve Kutsal Alanı’ndaki Hekatomnos lahdinin tanıtımı için PTT’ye özel posta pulu bastırdı.

*MİTSO, yurtiçi posta gönderilerinde üzerinde Hekatomnos lahdinin görüntüsü olan pulları kullanıyor.

 

Milas Ticaret ve Sanayi Odası, “arkeolojide 100 yılın buluşu” olarak adlandırılan ve UNESCO’nun dünya geçici miras listesinde yer alan Uzunyuva Hekatomnos Anıtmezarındaki lahdin tanıtımını yapmak amacıyla PTT’ye 1000 tane özel pul bastırdı. 1.6 TL değerindeki pullar, MİTSO’nun PTT’den yaptığı yurtiçi gönderilerinde kullanılmaya başlandı.

MİTSO, başta UNESCO’nun geçici dünya mirası listesinde yer alan Milas’taki Uzunyuva Hekatomnos Anıtmezarı ve Kutsal Alanı’ndaki Hekatomnos lahdi olmak üzere Milas’ın tarihi ve kültürel zenginliklerini tanıtmak için her fırsatı değerlendiriyor. Kısa bir süre önce Pegasus uçaklarında yolcular için hazırlanan flypgs.com Magazine dergisinde Milas’ın tanıtımı için 6 sayfalık bir yazı yayınlatmaya başaran MİTSO, şimdi de PTT’ye özel pul bastırttı. Bir süre önce MİTSO’nun PTT Genel Müdürlüğü’ne başvurarak Milas’ın Hekatomnos lahdi, Gümüşkesen Anıtmezarı, Milas halıları gibi tarihi ve kültürel zenginliklerinin posta pullarına basılması talebinde bulunmuştu. PTT Genel Müdürlüğü MİTSO’nun talebini kabul ederek MİTSO’ya özel üzerinde Hekatomnos lahdinin olduğu 1000 tane posta pulu bastırdı. Pulları satın alan MİTSO, bunları PTT kanalıyla yaptığı yurtiçi posta gönderilerinde kullanmaya başladı.

MİTSO Yönetim kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas’ın tanıtımı için her fırsatı değerlendirdiklerini belirterek “Posta pullarının da tanıtım için çok önemli bir işlevi olabilir diye düşündük ve PTT’ye 1000 tane özel posta pulu bastırdık. Pulun üzerinde Hekatomnos Anıtmezarında bulunan ve “arkeolojide 100 yılın buluşu” olarak adlandırılan lahdin bir yüzünün görüntüsü var. Zaten biz her ortamda Hekatomnos Anıtmezarını ve lahdini tanıtmaya çalışıyoruz. Bunun için boy boy afişler, panolar, benerler hazırlattık ve bunları katıldığımız her fuarda sergiledik. Şimdi ise PTT’nin posta pulları ile yurdumuzun dört bir yanına gönderdiğimiz posta zarflarına yapıştırarak tanıtım yapıyoruz” dedi. Reşit Özer, üzerinde Hekatomnos lahdinin görüntüleri olan pulların tükenmesinin ardından Milas’ın diğer tarihi ve kültürel değerlerinin fotoğrafları olan pullar bastırtacaklarını da sözlerine ekledi.