DOLAR
32,2020
EURO
35,0069
ALTIN
2.504,53
BIST
10.643,58


İnternet ortamında bir eğitim daha… DEVLET DESTEKLİ TİCARİ ALACAK SİGORTASI BİLGİLENDİRME SEMİNERİ 17 KASIM SALI GÜNÜ 14.00’TE…

İnternet ortamında bir eğitim daha… DEVLET DESTEKLİ TİCARİ ALACAK SİGORTASI BİLGİLENDİRME SEMİNERİ  								17 KASIM SALI GÜNÜ 14.00’TE…
16.11.2020 15:19
0
A+
A-

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Birliğe üye Odaların ve Borsaların üyelerinin bilgilendirilmesi amacıyla internet ortamında yansıtılan eğitimlere bir yenisi daha eklendi. Bu kez, Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Bilgilendirme Semineri düzenlendi. İnternet ortamında webinar üzerinden 17 Kasım 2020 Salı günü, saat 14.00’te izlenebilecek seminere TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Türk Reasürans A.Ş. Genel Müdürü Selva Eren katılacaklar. Seminerde “Güncellenen Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası” anlatılacak ve konu hakkında KOBİ’lerin yönelteceği sorular yanıtlanacak.

            17 Kasım Salı günü, saat 14.00’te yapılacak olan seminere http://webinar.tobb.org.tr adresi üzerinden izlenebilecek. Tüm üyeler için ücretsiz olarak düzenlenen seminerde; KOBİ’lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Sistemi nedir sorusu yanıtlanacak.

TOBB tarafından yapılan açıklamada Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Sistemi’in “KOBİ’lerin alacaklarını garanti altına alan, alacaklarını tahsil edememeleri durumunda alacaklarının önemli bir kısmını Devlet Destekli Alacak Sigortası Havuzu tarafından karşılayan bir sigorta sistemi” olduğu belirtilerek “Bu sistem ile herhangi bir teminata bağlanmamış vadeli satışlarından doğan borcun ödenmeme riski teminat altına alınmaktadır” denildi.

            Açıklamada; KOBİ’lere Yönetil Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Sistemi’nden yurtiçi  satışlardan yıllık toplam cirosu 125 milyon TL’ye kadar olan tüm sektörlerdeki işletmelerin yararlanabileceği bildirildi.

            Açıklamada ayrıca söz konusu sigortanın; “KOBİ’yi ticari borçların ödenmeme riskine karşı koruduğu, ticari faaliyetlerde riskleri en güvenilir şekilde yönetilmesini sağladığı, vadeli satış sonrasında belirlenen tarihte ödenmeyen alacakların KOBİ’yi sıkıntıya sokmasını ve nakit akışlarını bozmasını önlediği  ve firmaların ileriye dönük mali planlarında aksamaları ortadan kaldırdığı” da ifade edildi.

            KOBİ’lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Sistemi konusundaki semineri izlemek isteyenler kobi@tobb.org.tr internet adresi üzerinden veya 0 312 218 24 31 telefon aracılığıyla iletişime geçebilecekleri bildirildi.