MALİYE BAKANLIĞI POS CİHAZI KULLANMA ZORUNLULUĞUNU 3 AY ERTELEDİ
![MALİYE BAKANLIĞI POS CİHAZI KULLANMA ZORUNLULUĞUNU 3 AY ERTELEDİ](https://i0.wp.com/mitso.org.tr/wp-content/uploads/2013/07/haber2.jpg?fit=1000%2C324&ssl=1)
Maliye Bakanlığı, 1 Temmuz’da başlayacak olan yeni nesil ödeme kaydedici cihaz kullanma zorunluluğunu 3 ay erteledi. Maliye Bakanlığının Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’ne göre, yeni nesil ödeme kaydedici cihazlara geçiş süresi 1 Ekim 2013’e kadar uzatıldı. Böylece ödeme kaydedici cihaz kullanmak zorunda olan KDV mükelleflerinden, faaliyetlerinde seyyar EFT-POS cihazı kullananlar ile yol kenarı otopark hizmeti veren mükelleflerin, 1 Temmuz’dan itibaren yeni nesil ödeme kaydedici cihazları kullanma zorunluluğu 1 Ekim 2013 tarihine kadar ertelenmiş oldu.