DOLAR
33,0837
EURO
36,1110
ALTIN
2.564,03
BIST
11.064,85


MİLAS 3. EVLİLİK FUARI AÇILDI

MİLAS 3. EVLİLİK FUARI AÇILDI
17.02.2022 17:10
0
A+
A-

*TARİŞ’in Balçık mevkindeki pamuk depolarında açılan fuar 20 Şubat 2022 Pazar gününe kadar açık olacak ve saat 10.00 – 19.00 arasında ziyaret edilebilecek.

 

Milas 3. Güney Ege Evlilik, Evlilik Hazırlıkları, Düğün, Çeyiz, Anne ve Bebek Fuarı açıldı. TARİŞ’in Balçık mevkiindeki pamuk depolarında açılışı yapılan fuarda başta gelinlikler, damatlıklar olmak üzere düğün ve düğün hazırlıklarıyla ilgili pek çok ürün sergilenirken düğün organizasyonlarıyla ilgili firmalar da tanıtım yapıyor. Fuar salonunun yan salonunda ise Milas, Trabzon, Giresun, Hatay, İzmit, Ayvalık ve Tokat’ın yöresel gıda ürünleri sergilenip satışa sunuluyor. Fuarda Milas Ticaret ve Sanayi Odası da açtığı stantta Milas’ın coğrafi işaretli ürünlerini tanıtıyor. Pazar gününe kadar açık olacak fuar saat 10.00 – 19.00 arasında ziyaret edilebiliyor.

Geçen Covid-19 salgını nedeniyle yapılamayan Milas 3. Güney Ege Evlilik, Evlilik Hazırlıkları, Düğün, Çeyiz, Anne ve Bebek Fuarının açılışı yapıldı. Açılış törenine Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Başkan Yardımcıları Halil Mutlu ve Mehmet Ateş, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Atıcı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Devrim ve birçok mahalle muhtarı katıldılar.

Fuarın açılış konuşmasını yapan Kaymakam Mustafa Ünver Böke Milas’ın simgesi haline gelen tarım fuarı gibi evlilik fuarının da önümüzdeki yıllarda gelişim göstereceğini ve çevre illerden de ilgi göreceğini belirterek “Fuar organizasyonunu üstelenen yetkililere teşekkür ediyorum. Stant açan esnaflarımıza bol kazançlar ve fuara gelecek ziyaretçilerimize iyi alışverişler diliyorum. Fuarımız ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Fuarda Milas’ın coğrafi işaretli ürünlerini tanıtmak amacıyla MİTSO da bir stant açtı. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, MİTSO standını ziyaret eden Kaymakam Böke ve Belediye Başkanı Tokat’a zeytinyağı, yağlı zeytin, tepsi böreği ve Milas el halılarının yanısıra yeni bazı Milas ürünlerinin de coğrafi işaretlerini almak üzere başvuruda bulunduklarını anlattı. Milas’ta el halıcılığının yeniden canlandırılması için halı dokuyanlara halı ipi dağıttıklarını da anlatan Reşit Özer Milas halıcılığının geliştirilmesi için Belediye, Halk Eğitimi Merkezi ve Milas Meslek Yüksekokulu ile birlikte çalışmak istiyoruz” diye konuştu.

Yazı detayını buraya yazınız