DOLAR
33,0413
EURO
35,9402
ALTIN
2.546,09
BIST
11.156,20


Milas Kaymakamı Fuat Güner’den MİTSO Yönetimine; “KEŞKE MİLAS’TA ÇALIŞSAM, DEMİŞTİM”

Milas Kaymakamı Fuat Güner’den MİTSO Yönetimine; “KEŞKE MİLAS’TA ÇALIŞSAM, DEMİŞTİM”
02.09.2013 14:12
0
A+
A-

*MİTSO Yönetimi Kaymakam Fuat Gürel’i ziyaret etti. Ziyaret sırasında Kaymakam Güner 1997 – 2000 yılları arasında Kavaklıdere’de görev yaptığını belirterek “O zaman buralar gıpta ile baktığım yerlerdi. Keşke burada çalışsam, demiştim” diye Milas’a eskiden beri duyduğu ilgiyi belirtti.

 

*Kaymakam Fuat Güner, MİTSO yönetimine “Başta OSB olmak üzere Milas’ın sorunlarının çözümü konusunda kaymakam olarak da, insan olarak da yanınızdayım diyorum” dedi.

 

*MİTSO Yönetiminin Milas’ın ekonomik, tarihi ve kültürel değerleri hakkında verdikleri bilgilerden etkilenen Kaymakam Fuat Güner, MİTSO yöneticilerinden Milas hakkında kapsamlı bir brifing istedi.

 

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, kısa bir süre önce Milas Kaymakamlığına atanarak göreve başlayan Kaymakam Fuar Güner’i ziyaret ederek kutladı ve yeni görevinde başarılar diledi. 1997 – 2000 yılları arasında Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde görev yaptığını anlatan Kaymakam Fuat Güner, daha o yıllarda Milas’a ilgi duyduğunu ve “Keşke burada çalışsam” dediğini anlattı. Milas ile ilgili dileği 13 yıl sonra gerçekleşen Kaymakam Fuat Güner, MİTSO yöneticilerinden Milas’ı tanıtacak bir brifing istedi.

 

MİTSO Yönetiminin Kaymakam Fuat Güner’i ziyaretine Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sami Kont, Yönetim Kurulu üyeleri; Mehmet Yiğit, Halil İbrahim Gülen, Koray Türkoğlu ve Ömer Eliş ile Milas OSB Müdürü Haluk Onaran katıldı. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, MİTSO adına Kaymakam Fuat Güner’e hoş geldiniz diyerek başarılar diledi. MİTSO Yönetimi olarak başka zeytin, zeytinyağı, zeytinyağı sabunu, halı ve balık olmak üzere Milas’ın ürünlerini tanıtmak için yoğun bir çalışma başlattıklarını anlatan Reşit Özer, Kaymakam Güner’e Milas zeytinyağı ve zeytinyağı sabunu armağan etti. Milas OSB’deki son gelişmeler hakkında da Kaymakam Güner’i bilgilendiren Reşit Özer “Milas OSB’nin bir an önce faaliyete geçmesini istiyoruz. Üç aylığına ihale edilen altyapı projelendirme işi ne yazık ki, 3 yıldır bir türlü bitirilemiyor. Bu sorunun aşılabilmesi için Muğla Milletvekili Sayın Ali Boğa’nın da katılımıyla Sayın Bakanı ziyaret edeceğiz” dedi.

 

Kaymakam Fuat Güner, MİTSO yöneticilerinin Milas hakkında yaptığı açıklamalardan yararlandığını ve memnun kaldığını belirterek “Başta OSB olmak üzere Milas’ın sorunlarının çözümü konusunda kaymakam olarak da, insan olarak da yanınızdayım diyorum. OSB için yıllardır emek vermişsiniz. Bu işlerin sonuçlandırılması için yanınızda olacağım. İnşallah güzel şeyler yapılacak. Bence Muğla’nın ve Milas’ın en önemli sorunu OSB” diye konuştu. MİTSO yöneticilerinin Milas’ın ekonomik, tarihi ve kültürel zenginlikleri konusundaki anlatımlarından etkilenen Kaymakam Fuar Güner MİTSO yöneticilerinden kapsamlı bir brifing istedi. Bunun üzerine 10 Eylül Salı günü MİTSO’da brifing sunulması kararlaştırıldı.

 

Daha önce Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde 1997 – 2000 yılları arasında görev yaptığını ve bu nedenle yöreyi yakından tanıma fırsatı bulduğunu belerten Kaymakam Fuat Güner, “Kavaklıdere’de çalışırken daha o zaman buralar gıpta ile baktığım yerdi. Keşke burada (Milas’ta) çalışsam, demiştim. Şimdi kısmet oldu ve çalışıyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

 

IMG_9268