DOLAR
33,0825
EURO
36,0542
ALTIN
2.560,68
BIST
11.064,85


MİLAS’IN 13. TARIM FUARI 3 – 6 MARTTA YAPILACAK

MİLAS’IN 13. TARIM FUARI 3 – 6 MARTTA YAPILACAK
02.03.2022 14:33
0
A+
A-

Katılan firma sayısı, ziyaretçi sayısı ve alışveriş miktarı bakımından Türkiye’nin önde gelen fuarları arasında sayılan Milas Güney Ege Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı‘nın 13’üncüsü 3 – 6 Mart tarihleri arasında yapılacak. TARİŞ’in Balçık mevkiindeki pamuk depolarının olduğu fuar alanında Expoline Fuarcılık Ltd Şti tarafından düzenlenecek fuara Başta T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Muğla Valiliği, Milas Kaymakamlığı, Milas Belediyesi  ile aralarında Milas Ticaret ve Sanayi Odası ile Milas Ziraat Odasının da olduğu 20 kuruluş destek  veriyor. 3 Mart Perşembe günü saat 11.00’de açılacak fuarda traktörlerden zeytin hasat araçlarına, süt sağım makinelerinden budama gereçlerine kadar her türlü tarım ve hayvancılık araç gerecinin yanısıra çeşitli meyve ve çiçek fidanları da sergilenecek.

Fuarın düzenleyici firmasının yetkilisi Yavuz Hakbilir, fuara Türkiye’nin dört bir yanından çok sayıda firmanın katılarak ürünlerini sergileyeceğini belirterek “Hazırlıklarımızı tamamladık. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da pek çok firma fuarımıza ilgi göstererek stant açıp ürün sergileyecek. Tarım ve hayvancılıkla ilgili firmalar Milas fuarının önemini biliyor ve ilgi gösteriyorlar. Milas halkı da tarım fuarlarını seviyor. Ayrıca Milas tarım fuarları Türkiye’nin kendi alanında alışveriş potansiyeli en yüksek fuarlarından birisi” diye konuştu.

Fuarı destekleyen meslek odalarından Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas’ta yıllardır kurumlar arası ortak akıl ve işbirliği ile düzenlenen fuarların büyük bir başarı ile gerçekleştirildiğini belirterek “Fuarımız bu yıl da Milas’taki kurumların, kuruluşların, odaların ortak aklı ve işbirliği ile yapılacak. Fuarımıza geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da çok ilgi var. Bu anlamda Milas Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı, açılan stant sayısı, sergilenen ürün çeşidi, alışveriş potansiyeli ile kendini kabul ettirmiş durumda. Herkesi fuarımıza bekliyoruz” dedi

Yazı detayını buraya yazınız