DOLAR
33,0880
EURO
36,0309
ALTIN
2.560,77
BIST
11.064,85


MİLAS’IN SAKARKAYA KIRMIZI BALI BÜYÜK MAĞAZALARA GİRMEYİ BAŞARDI

MİLAS’IN SAKARKAYA KIRMIZI BALI BÜYÜK MAĞAZALARA GİRMEYİ BAŞARDI
23.09.2019 14:02
0
A+
A-

Milas’ın Sakarkaya mahallesi (köyü) ve çevresinde fıstık çamlarından elde edilmekte olan ve kırmızıya çalan rengi nedeniyle diğer yörelerin çam ballarından ayrılan Milas Sakarkaya kırmızı çam balı, zincir mağazaların raflarına girmeyi başardı. Sakarkaya kırmızı çam balı Migros ve Kipa’nın Ege Bölgesindeki tüm mağazalarında satışa sunulurken Metro’nun ise Türkiye genelindeki tüm mağazalarında yer alıyor. Sakarkaya kırmızı çam balı ayrıca İzmir’deki tanınmış şarküterilerde de yer alıyor.

            Milas kırmızı çam balı, satışa sunulduğu mağazalarda kalitesi, rengi ve özgün ambalajlarının yanısıra diğer markalara göre daha uygun olan fiyatıyla da dikkat çekiyor.

            Milas Sakarkaya kırmızı çam balını İzmir ve Ege Bölgesindeki Migros ve Kipa‘larla Metro‘nun Türkiye genelindeki tüm mağazalarında bulunmasını sağlayan balcı Selahattin Tezcan “Milas’ın Sakarkaya yöresindeki fıstık çamlarından elde edilen ve rengi nedeniyle ‘kırmızı bal’ olarak adlandırılan çam balını Türkiye’nin tanınmış zincir marketlerine sokmayı başardık. Sakarkaya kırmızı çam balı, gerek rengi, gerek ambalaj özellikleri ve gerekse de fiyatının diğer ballara göre daha uygun olması nedeniyle çok ilgi görmeye başladı. Hem zincir mağazaların ve büyük şarküterilerin, hem de tüketicilerin balımıza gösterdiği ilgiden çok memnunuz” diye konuştu.

            Öte yandan Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de oda olarak amaçlarının Milas’ta bal üretimini arttırmak ve tanıtımını yapmak olduğunu belirterek “Sayın Selahattin Tezcan’ın girişimleriyle Milas Sakarkaya çam balı, Türkiye’nin en tanınmış zincir marketlerinden Migros ve Kipa‘nın tüm Ege Bölgesindeki mağazalarına, Metro‘nun ise tüm Türkiye’deki mağazalarına girmeyi başarmıştır. Bu başarı, Milas bacılığının önünün açık olduğunu göstermektedir. Muğla ilinde en çok bal üreticisinin bulunduğu Milas’ta üretilmekte olan çam balımızın üretiminin daha da artacağını umuyoruz. Milas zeytin, zeytinyağı, Milas el halısında olduğu gibi balda da çok önemli bir üretim merkezidir. Milas’ta balcılığı geliştirmek için MİTSO olarak hem üreticilerimize hem de bu işin ticaretini yapanlara elimizden gelen desteği vereceğiz” diye konuştu.