DOLAR
32,7682
EURO
35,0901
ALTIN
2.459,44
BIST
10.471,32


MİSADdan MİTSOya Teşekkür Plaketi

MİSADdan MİTSOya Teşekkür Plaketi
06.08.2013 17:34
0
A+
A-

* Milaslı Sanatçılar Derneği (MİSAD), bir süre önce Milas’ta konuk ettiği 9 ülkeden gençlerin katılımıyla düzenlenen Kültür Gecesi’ne verdiği destek nedeniyle MİTSO’ya teşekkür plaketi verdi.
* MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna “Oda yönetimi olarak Milas’ın tanıtımı amacıyla yapılan çalışmalara destek olacağız” dedi.
Milaslı Sanatçılar Derneği (MİSAD), bir süre önce Milas’ta konuk ettiği 9 ülkeden 24 gencin katılımıyla düzenlenen Kültür Gecesi’ne verdiği desteğe teşekkür etmek amacıyla MİTSO yönetimini ziyaret ederek bir teşekkür plaketi armağan etti. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna, MİSAD’ın ziyareti nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Milas’ın tanıtımı amacıyla düzenlenecek çalışmalara her zaman destek olacağız. Bu konulardaki manevi desteğimiz her zaman yanınızda olacaktır. Maddi destek ise ancak olanaklarımız ölçüsünde olabilir” diye konuştu.

MİSAD tarafından hazırlanan “Contact – 2010” adlı proje kapsamında bir süre önce Milas’a 9 ülkeden 24 genç gelmiş ve ilçemizi ve yöremiz kültürünü tanıma, kendi kültürlerini tanıtma amacıyla bir dizi etkinlik düzenlemişti. Konuk gençler daha sonra MİTSO lokalinde düzenlenen bir etkinlikle kendi ülkelerinin kültürlerini çeşitli yönleriyle tanıtmışlar daha sonra da ilçemizden ayrılmışlardı. MİSAD tarafından hazırlanan ve Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen proje kapsamında 19 – 23 Ekim tarihleri arasında Milas’ta bulunan 9 ülkeden 24 gencin MİTSO lokalinde düzenledikleri etkinliğe, MİTSO yönetimi tarafından katkı sağlanmıştı. Bu nedenle MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna ile Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret eden MİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nergiz, Contact – 2010 Projesi Koordinatörü ve Milas Anadolu Teknik ve Meslek Lisesi Öğretmeni Veysel Öz ile aynı okulun İngilizce Öğretmeni Özer Uyar projeye verilen destek nedeniyle teşekkür ettiler. MİTSO Yönetimine bir teşekkür plaketi armağan eden MİSAD Başkanı Mehmet Nergiz “Biz bu projeyi gerçekleştirirken sizi her zaman arkamızda hissettik. Verdiğiniz destek için çok teşekkür ederiz” dedi.

Contact – 2010 Projesi Koordinatörü ve Milas Anadolu Teknik ve Meslek Lisesi Öğretmeni Veysel Öz ise kendisinin dört yıldır AB fonlarından desteklenen projeler hazırlamakta olduğunu belirterek “Yeni projelerimiz de olacak. Bu tür projelerle daha çok şeyler yapmak istiyoruz” dedi.
MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna da Milas’ın tanıtımı için yapılacak çalışmalara her zaman destek olmaya çalışacaklarını belirterek “Milas’ın tanıtımı amacıyla düzenlenecek çalışmalara destek olacağız. Bu konulardaki manevi desteğimiz her zaman yanınızda olacaktır. Maddi destek ise ancak olanaklarımız ölçüsünde olabilir. Yöremizi ilgilendiren ve AB fonlarından yararlanılabilecek projeler bekliyoruz. Bu konudaki çalışmalarınıza her zaman destek oluruz” diye konuştu.