DOLAR
32,8895
EURO
35,8414
ALTIN
2.534,19
BIST
11.172,75


MİTSO ÇANAKKALE’YE GÖTÜRÜYOR

MİTSO ÇANAKKALE’YE GÖTÜRÜYOR
16.05.2015 09:46
0
A+
A-

*Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı nedeniyle MİTSO, Çanakkale’ye gezi düzenliyor. Oda üyelerinin yanı sıra yer olması halinde üye olmayanların da katılabileceği gezi 12 Haziran akşamı başlayacak ve iki gün sürecek.

*Çanakkale gezisine katılmak isteyenlerin MİTSO’ya kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor.

Çanakkale Zaferi’nin 100. yılında Milas Ticaret ve Sanayi Odası Çanakkale’ye gezi düzenliyor. MİTSO tarafından oda üyelerine ve ailelerine yönelik düzenlenecek geziye, otobüste yer olması halinde oda üyesi olmayanlar da katılabilecek.

Çanakkale gezisi, 12 Haziran Cuma günü akşamı başlayacak. Gece saat 23.00’te Milas’tan hareket edilerek 13 Haziran Cumartesi sabahı Çanakkale’ye varılacak. Rehberler eşliğinde yapılacak Çanakkale gezisi daha sonra Gelibolu’da, savaşın yaşandığı yerlerdeki gezilerle sürecek. Bu gezi sırasında Anzak koyu ve Şehitliği, Conk bayırı 57. Alay şehitliği, Çanakkale Şehitliği Abidesi Seddülbahir Özel Şehitlik Müzesi Helez Burnu Ve İngiliz Anıtı, Yahya Çavuş Şehitliği, Aziziye Tabyaları ve Kilitbahir görülecek yerler arasında bulunuyor.

13 Haziran gecesi Çanakkale’de bir gece kalındıktan sonra 14 Haziran Pazar günü Çanakkale içinde Aynalı Çarşı, Askeri Müze gezildikten sonra Adatepe Köyü’ne gidilecek. Zeus Altarı, Tahtakuşlar Etnografya Müzesi gezildikten sonra Ayvalık’a gidilecek. Ayvalık’ta Cunda Adası’na geçilerek ada gezisi yapılacak. Akşam saatlerinde de Milas’a dönüş yapılacak.

Kişi başına 240 lira olarak belirlenen gezi ücreti içinde ulaşım, rehberlik, sigorta, üç yıldızlı Zileli Hotel’de bir gece yarım pansiyon konaklama bulunuyor.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çok büyük katkıları ve askeri dehasıyla Çanakkale Savaşı’nda eşsiz bir zafer kazanıldığını belirterek “Bu zaferin 100. yılında biz de MİTSO olarak şehitlerin kanlarıyla sulanmış o toprakları ziyaret ederek şehitlerimizi anmak istedik. Üyelerimizin yanı sıra isteyen Milaslılar da gezimize katılabilir” diye konuştu.