DOLAR
32,3621
EURO
34,4399
ALTIN
2.526,96
BIST
9.814,19


MİTSO, EMLAKÇİLERİN BEKLENTİLERİNİ DİNLEDİ.

MİTSO, EMLAKÇİLERİN BEKLENTİLERİNİ DİNLEDİ.
01.07.2019 15:48
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, Milas Emlak Müşavirleri Derneği (MEMDER)’ni ziyaret etti.

            MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Soner Çamlıbelen;   MEMDER yöneticilerine iadeyi ziyaret ederek emlak sektörünün sorunlarını ve beklentilerini dinlediler.

            MEMDER’in Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kırkık, Başkan Yardımcısı Uzay Demirbaş, Disiplin Kurulu Başkanı Yavuz Yücel, Denetleme Kurulu Başkanı Hüseyin Yiğitkaya ve Dernek Sekreteri Yusuf Doğanay tarafından konuk edilen MİTSO Yöneticileri, emlak sektöründe yaşanan durağanlığın aşılabilmesi için MEMDER yöneticilerinin önerilerini not ettiler. MEMDER yöneticileri, konut satışlarında banka faizlerindeki yükselme nedeniyle talepte daralma yaşandığını ifade ettiler ve konut sektörünün yeniden canlanabilmesi için konutta banka faizlerinin düşürülmesini talep ettiler. MEMDER yöneticileri, konut satışlarında ekspertiz raporunun zorunlu hale getirilmesi uygulamasının bir süre sonra uygulamaya gireceğini belirttiler ve bu uygulamanın da fiyatlara yansıyacağını ifade ettiler.

            MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de MİTSO olarak her sektörü yakından ilgilendiren sorunları yerinde yaptıkları görüşmelerle belirlemeye çalıştıklarını belirterek “Bizler her sektörün sorunlarını ziyaretlerimiz sırasında yaptığımız görüşmelerde belirliyoruz. Görüşmelerde aldığımız notları, dile getirilen sorunları ve çözüm önerilerini TOBB’a iletiyoruz. ve sorunların, önerilerin TOBB kanalıyla yetkili makamlara iletilmesini sağlıyoruz” diye konuştu.