DOLAR
32,2247
EURO
34,9384
ALTIN
2.418,85
BIST
10.676,65


MİTSO HÜRRİYET’TE. ADNAN KAYA YAZDI… “SIRADA MİLAS VAR”

MİTSO HÜRRİYET’TE. ADNAN KAYA YAZDI… “SIRADA MİLAS VAR”
05.11.2019 10:15
0
A+
A-

Milas’ın özel ürünlerine coğrafi işaret alarak değerlerine değer katmayı başaran Milas Ticaret ve Sanayi Odası, Milas zeytin ve zeytinyağı ile bunların tanıtımı için yapılacak 6. Zeytin Hasat Şenliğini tanıtmak için çalışmalarını sürdürüyor. Milas ürünlerinin tanıtımı için ulusal basın temsilcileriyle iyi ilişkiler kurmayı başaran MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, zeytin hasat şenliğiyle ilgili olarak Hürriyet, Milliyet ve Posta yazarlarını Milas’a davet etti. Reşit Özer’in daveti üzerine birçok gazete ve gazeteci, Milas 6. Zeytin Hasat Şenliğini ve MİTSO’nun coğrafi işaretli ürünlerini konu edinen haberler, yazılar yazıp yayınladılar.

            Milas 6. Zeytin Hasat Şenliğine köşesinde yer veren gazetecilerden birisi de Hürriyet Gazetesinin Ege ekinin yazı işleri müdürlerinden Adnan Kaya oldu. Kaya, Hürriyet Ege’deki köşe yazısında, Ayvalık’ta geçen hafta yapılan 15. Zeytin Hasat Şenliği ile ilgili izlenimlerini anlattıktan sonra köşesinde “Sırada Milas var” başlığıyla bir kutu açarak Milas 6. Zeytin Hasat Şenliği’ni duyurdu. Yazısında Milas’taki zeytin ve zeytinyağı üretimine ilişkin rakamlar da veren Adnan Kaya, yazının bir bölümünde MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer‘in Milas zeytinyağına AB’den coğrafi işaret almak için başvuru yaptıklarını anlatan sözlerine yer verdi.

            Adnan Kaya yazısında bu tür etkinliklere “sadece yenilip içilip eğlenilen bir ‘şenlik’ gözüyle bakılmaması gerektiğini anlatarak “Zira bu tarz organizasyonlar sadece ürün tanıtımını sağlamıyor. Aynı zamanda üreticilerimizin de daha kaliteli zeytin ve zeytinyağı üretmesi ve markalaşmayı teşvik ediyor” diye yazdı.