DOLAR
32,2247
EURO
34,9384
ALTIN
2.418,85
BIST
10.676,65


MİTSO, Milas zeytinyağı için Olivia İstanbul Fuarında… “MİLAS ZEYTİNYAĞI SADECE YAĞ DEĞİLDİR, BİR SAĞLIK İKSİRİDİR”

MİTSO, Milas zeytinyağı için Olivia İstanbul Fuarında… “MİLAS ZEYTİNYAĞI SADECE YAĞ DEĞİLDİR, BİR SAĞLIK İKSİRİDİR”
03.06.2022 15:37
0
A+
A-

Türkiye’nin ilk ve tek Avrupa Birliği coğrafi işaretli zeytinyağı olan Milas zeytinyağı, Olivia İstanbul Zeytinyağı Fuar ve Ulusal Zirvesi‘nde Milas Ticaret ve Sanayi Odasının açtığı stantta görücüye çıktı. Fuarda Milaslılar el birliği ile Milas zeytinyağının tanıtımını yapıyorlar. MİTSO Yöneticileri Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke’nin de katılımıyla konuklarına Milas zeytinyağının özelliklerini sıralayıp Milas zeytinyağının sadece bir yağ olmayıp bir sağlık iksiri olduğunu anlatıyorlar.

İzmir’deki Olivtech Zeytin ve Zeytinyağı Fuarının hemen ardından Olivia İstanbul Fuarında da stant açan MİTSO, AB coğrafi işaretli Milas zeytinyağı markalarını tanıtıyor. Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke’nin de katılımıyla, MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Tiryakioğlu, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Soner Çamlıbelen, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Aykal ve Meclis Üyeleri Özcan Gül ile Ferudun Bakçek, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Muğla Başkanı İbrahim Zeybek ile İzmir Milaslılar Derneği Başkanı Baki Öner, stantta konuklara Milas zeytinyağının özelliklerini anlatıyorlar.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, bir hafta önce İzmir Olivtech Fuarında olduğu gibi Olivia İstanbul Fuarında da Milaslıların yine el birliği ile Milas zeytinyağının tanıtımını yaptıklarını belirterek “Milas Kaymakamımız sayın Mustafa Ünver Böke burada. İzmir’deki Milaslılar Derneği Başkanı Baki Öner de her zaman olduğu gibi yine koşup geldi, bize destek veriyor. Yönetim kurulu ve meclis üyelerimiz de geldiler. Sonuçta Milaslılar olarak yine el birliği ile Milas zeytinyağının tanıtımını yapıyoruz” diye konuştu.

Fuarda Milas zeytinyağına gösterilen ilgiden çok memnun kaldıklarını da ifade eden MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer “Herkes, Türkiye’nin tek AB coğrafi işaretli zeytinyağını görüp, tatmak, özelliklerini öğrenmek istiyor. Buradaki tüm arkadaşlarımızla standımıza gelen konuklarımıza Milas zeytinyağını özel kılan özellikleri tek tek anlatıyoruz. Milas zeytinyağının sadece yemeklere, salatalara koyulan bir yağ olmadığını, yudum yudum içilebilecek bir sağlık iksiri olduğunu üstüne basa basa anlatıyoruz” dedi.

Öte yandan Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı ve arkadaşları da MİTSO standını ziyaret ettiler. Çıralı ve arkadaşları Milas’ın zeytinyağında çok önemli bir atak yaptığını belirterek MİTSO yöneticilerini kutladı ve başarılar diledi.

Fuarda Milas zeytinyağı İstanbullu gazetecilerin de yoğun ilgisi ile karşılaştı. İstanbul’dan tanınmış birçok gazeteci MİTSO standını ziyaret ederek Milas zeytinyağının son yıllarda göstermiş olduğu aşama nedeniyle Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer‘i kutladılar.

Yazı detayını buraya yazınız