DOLAR
32,5976
EURO
34,7516
ALTIN
2.491,67
BIST
9.524,59


MİTSO, Simtaş Frigofirik Nakliyat Şirketini ziyaret etti.

MİTSO, Simtaş Frigofirik Nakliyat Şirketini ziyaret etti.
09.09.2016 16:38
0
A+
A-

MİLAS’IN BALIKLARINI ANADOLU’YA TAŞIYORLAR

 

Elazığ’da Milas’a çalışmaya gelen ve burada bir süre sonra Simtaş Frigofirik Nakliyat Şirketini kuran Ferhat Şimşek, Milas’ta üretilen çipura ve levrek balıklarını soğutmalı kamyonlarla İskenderun’dan Diyarbakır’a kadar pek çok Anadolu iline taşıyor. Kardeşleri, oğlu ve akrabalarıyla birlikte şirket çalışmalarını yürüten Ferhat Şimşek, böylece Milas’ta üretilen ve daha çok AB ülkeleriyle Rusya’ya ihraç edilen levrek ve çipura türü kültür balıklarının iç piyasaya da yayılmasına önemli katkıda bulunuyor.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, Milas’ın kültür balıklarının yurtdışındaki pazarlarda olduğu kadar yurtiçinde de yayılmasına önemli katkıda bulunan Simtaş Frigofirik Nakliyat Şirketi’ni ziyaret etti.MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, Milas’ın kültür balıklarının iç piyasasına yayılmasına katkısı nedeniyle şirket yöneticisi Ferhat Şimşek’i kutladılar ve teşekkür ettiler.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Türkiye’de levrek ve çipura türü kültür balıklarının üretiminin yüzde 68’inin Milas kıyılarında ve toprak havuzlarında yapıldığını belirterek “Milas’ın kültür balıkları daha çok yurt dışına ihraç ediliyor. İç piyasaya yeteri kadar sürülmüyor. Bunun en önemli nedenlerinden birisi de frigofirik nakliye zincirinin olmaması. Siz böyle bir taşıma işine girişerek Milas balıklarının iç piyasada da yayılmasına katkıda bulunuyorsunuz. Size teşekkür ediyoruz” dedi.

Simtaş Frigofirik Nakliye Şirketi yöneticisi Ferhat Şimşek de MİTSO yöneticilerinin ziyaretinden çok memnun olduklarını belirterek “Biz bu işe 2008 yılında 25 tonluk tek bir kamyonla başlamıştık. Şimdi kamyon sayımız arttı, tesislerimiz gelişti. Milas balıklarının iç piyasada da tanınmasına ve pazarlanmasına katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. Sonuçta bizim buraya gelişimiz Milas sayesinde oldu” diye konuştu.

milas-baliklari-2