DOLAR
33,0552
EURO
36,1033
ALTIN
2.565,05
BIST
11.064,85


MİTSO, VAN DEPREMİ İÇİN 5 BİN LİRA YARDIM YAPTI

MİTSO, VAN DEPREMİ İÇİN 5 BİN LİRA YARDIM YAPTI
06.08.2013 17:43
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın Ekim ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Meclis Başkanı Reşit Özer tarafından açılan oturumda Genel Sekreteri Kazım Sarıoğlu tarafından Eylül ayı kesin hesap cetveli okundu. Gelir ve gider bütçesinin 389 bin 522 TL 35 Krş. şeklinde denk olarak görünen bütçe, meclis üyeleri tarafından oybirliği ile kabul edildi.
MİTSO’nun Ekim ayı olağan meclis toplantısına, meclis üyeliğinde meydana gelen iki boşalma nedeniyle geçen ay yapılan seçimle 1 No’lu meslek komitesinden meclis üyesi olan Soner Çamlıbelen ile 3 No’lu meslek komitesinden meclis üyesi olan Nail Güçlü ilk kez katıldılar.
Eylül ayı bütçesinin oybirliği ile kabul edilmesinden sonra gündemle ilgili açıklamalarda bulunan Meclis Başkanı Reşit Özer, meclis üyelerine MİTSO’nun Van depremi nedeniyle 5 bin TL yardımda bulunduğunu bildirdi. Meclis üyelerinden Ejder Üstek, 24 şehidin ailelerine de yardımda bulunulmasını önerdi. Meclis Başkanı Reşit Özer isteyen üyelerin bireysel olarak da Van depremi veya şehitlerin yakınları için yardımda bulunabileceklerini söyledi. Yönetim Kurulu Üyelerinden Cuma Bozkurt ise şehit ailelerine yardım yapılması için TOBB’ne öneri götürülebileceğini bildirdi. Meclis üyeleri, şehit ailelerine yardım yapılması önerisini genel olarak benimsediler. Meclis Başkanı MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna, Milas dışında olması nedeniyle toplantıya katılamazken toplantıda gündem dışı söz alan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Mat son bir aylık süreçte sürdürülen oda çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Yine gündem dışı söz alan üyelerden Emre Şen de elektrik dağıtım şirketinin faturalarının sürekli olarak beklenenden daha yüksek gelmekte olduğunu bildirerek elektrik faturalarının incelenmesi gerektiğini ve bu nedenle oda yönetimi olarak girişimlerde bulunulmasını önerdi.
Yapılan görüşmelerden sonra Meclis Başkanı Reşit Özer, tüm meclis üyelerinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile yaklaşmakta olan Kurban Bayramlarını kutlayarak oturumu kapattı.