DOLAR
32,8997
EURO
35,8479
ALTIN
2.526,24
BIST
11.172,75


MİTSO VE ÜYELERİ, DEPREM BÖLGESİNE YARDIM GÖNDERDİ

MİTSO VE ÜYELERİ, DEPREM BÖLGESİNE YARDIM GÖNDERDİ
03.02.2020 13:38
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası ve Oda üyeleri, Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremin ardından oluşturdukları 19 koli dolusu yardım maddesini deprem bölgesine gönderdi. Bir kısım MİTSO tarafından satın alınan bir kısmı ise Oda üyeleri tarafından bağışlanan yardım malzemeleri, deprem bölgesine götürmek üzere Yurtiçi Kargo’ya teslim edildi. Yardım paketleri, deprem bölgesine Yurtiçi Kargo tarafından ücretsiz olarak götürülerek yardım noktasına teslim edildi. MİTSO’nun deprem bölgesine gönderdiği yardım malzemesi arasında battaniye, kuru gıda, zeytin, iç çamaşırı, kışlık ayakkabı ve bot, çeşitli hijyen malzemeleri ve çocuk bezi bulunuyor.

            Yurtiçi Kargo Milas Temsilcisi Mutlu Eryılmaz, yardım malzemelerini hiçbir ücret almadan deprem bölgesine ulaştırdıklarını belirterek “Böylesine günlerde birbirimize elimizden gelen yardımı yapmamız gerekir” dedi.

            MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Elazığ ve Malatya depreminin hemen ardından oda üyelerinden yardım teklifleri gelmeye başladığını belirterek “Biz de deprem bölgesinden bildirilen ihtiyaç maddelerinin bir kısmını Oda olarak satın aldık. Üyelerimizden gelen yardımlarla birlikte 19 koli yardım malzemesini Yurtiçi Kargo’ya teslim ettik. Yurtiçi Kargo da örnek bir davranış göstererek yardım paketlerini ücretsiz olarak deprem bölgesine götürdü. Afetzede yurttaşlarımıza gönderilmek üzere yardım malzemesi veren üyelerimize ve bu malzemeleri ücretsiz olarak deprem bölgesine götürmeyi üstlenen Yurtiçi Kargo’ya teşekkür ederim” diye konuştu.