DOLAR
33,0019
EURO
35,9594
ALTIN
2.569,34
BIST
11.064,85


MİTSO YİNE BAŞARDI! MİLAS TEPSİ BÖREĞİ DE ARTIK COĞRAFİ İŞARETLİ OLDU

MİTSO YİNE BAŞARDI! MİLAS TEPSİ BÖREĞİ DE ARTIK COĞRAFİ İŞARETLİ OLDU
28.11.2018 09:58
0
A+
A-

*MİTSO, Milas zeytinyağı ve Milas el halısından sonra ilçenin yerel lezzetlerinden “Milas tepsi böreği”nin de coğrafi işareti alındı.

*MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer Ankara’da düzenlenen “Coğrafi İşaret Tescil Belgesi Takdim Töreni”ne katılmak üzere Ankara’ya gitti.

 

Milas’ın geleneksel lezzetlerinden tepsi böreği de “Milas tepsi böreği” adıyla coğrafi işaretli oldu. T.C. Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan “Milas zeytinyağı”na coğrafi işaret alan, Sümer Holding’den de “Milas el halıları”nın coğrafi işareti devralan Milas Ticaret ve Sanayi Odası şimdi de Milas’ın geleneksel lezzetlerinden “Milas tepsi böreği”nin coğrafi işaretini aldı.

MİTSO’nun “Milas tepsi böreği”ne coğrafi işaret almak üzere bir süre önce T.C. Türk Patent ve Marka Kurumu’na yapmış olduğu başvuru, yapılan inceleme sonucunda kabul edildi ve Milas tepsi böreği 395 tescil sayısı ile tescillendi. Milas tepsi böreğinin coğrafi işaret tescil belgesi T.C. Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından MİTSO’ya gönderildi ve tescil kararının 3 Aralık 2018 tarihli ve 42 sayılı Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürdün Adı Bülteni’nde yayınlanacağı bildirildi.

ANKARA’DA TÖREN YAPILACAK.

Öte yandan aralarında Milas tepsi böreğinin de olduğu 24 ürünün coğrafi işaret tescili kapsamına alınması üzerine Ankara’da T.C. Türk Patent ve Marka Kurumu’nda tören düzenlendi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından düzenlenen “Coğrafi İşaret Tescil Belgesi Takdim Töreni”ne MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve Genel Sekreter Kazım Sarıoğlu da davet edildi. Özer ve Sarıoğlu, törene katılmak üzere Ankara’ya gittiler.