DOLAR
32,2247
EURO
34,9384
ALTIN
2.418,85
BIST
10.676,65


MİTSO’NUN DİLEĞİ YERİNE GELDİ MİLAS – BODRUM HAVALİMANI’NDAN MİLAS’A YOLCU SERVİSİ BAŞLADI

MİTSO’NUN DİLEĞİ YERİNE GELDİ  MİLAS – BODRUM HAVALİMANI’NDAN MİLAS’A YOLCU SERVİSİ BAŞLADI
08.06.2017 12:51
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın çeşitli kez dile getirdiği, Muğla Büyük Şehir Belediye Başkanlığını ziyaret ederek talepte bulunduğu Milas – Bodrum Havalimanı’ndan Milas şehir merkezine yolcu servisi konulması dileği sonunda yerine geldi. Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından Milas – Bodrum Havalimanı ile Milas şehir merkezi arasında yolcu taşıması amacıyla iki servis otobüsü tahsis edildi ve otobüsler seferlere başladı. Havalimanına gelecek uçakların iniş saatlerine uygun olarak çalışması planlanan otobüsler Milas ilçe merkezine giriş yapmaya başladılar. Otobüsler Halil Bey Bulvarını takip ederek İnönü Caddesine geçerek Hayıtlı Mahallesindeki Köy Garajına uğradıktan sonra yine İnönü Caddesi üzerinden Şehir Garajına gidiyorlar. Milas’tan havalimanına gidişte de aynı güzergah izleniyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Milas – Bodrum Havalimanı’ndan Milas şehir merkezine otobüs servisi koyulması nedeniyle MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Milas’tan havalimanına gidip gelen önemli bir yolcu potansiyeli olduğunu düşündüklerini belirten Reşit Özer “Gece geç saatlerde Milas – Bodrum Havalimanı’na inen özellikle bayan yolcular büyük zorluklarla karşılaşıyorlardı. Bu sorunun çözümlenmesi bizleri çok memnun etti. Başta şahsınız olmak üzere size ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığına çok teşekkür ederiz” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün de “Milas – Bodrum Havalimanı’ndan Milas’a yolcu servisi koyulması için gelen talepleri değerlendirdik. Gelen uçakların iniş saatleriyle uygun olacak şekilde otobüsler çalışacak. Duruma bir bakacağız; eğer yeterli bir talep olursa bu seferler devam edecek. Biz öncelikle kamu menfaatini düşünüyoruz. Seferleri başlattık, bir süre devam etsin bakalım. Ona göre durumu değerlendireceğiz” diye konuştu.

Ziyarette MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas’ta modern bir fuar alanına duyulan ihtiyacı da dile getirerek bu konuda Büyükşehir Belediyesi’nin desteğini beklediklerini ifade etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün de fuar alanı konusunu değerlendireceklerini sözlerine ekledi.