DOLAR
32,8997
EURO
35,8479
ALTIN
2.526,24
BIST
11.172,75


MİLAS’IN COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLERİ MUTSO’NUN “ZEYTİNPARK”INDA…

MİLAS’IN COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLERİ MUTSO’NUN “ZEYTİNPARK”INDA…
10.07.2020 17:46
0
A+
A-

Milas’ın ürünleri, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’nın bir kuruluşu olan MUTSO Akademia Ltd. Şirketi tarafından Yatağan’da,  Muğla – Aydın – Milas / Bodrum kavşağına yaptırılan “Zeytinpark”ta tüketiciye sunulacak. İçinde bin yıllık zeytin ağaçlarının da yeniden yeşertildiği “Zeytinpark”ta, MUTSO tarafından bir Muğla evi görüntüsünde yaptırılan mağazada Milas’ın ürünlerinin yanısıra tüm Muğla ilinin, başta coğrafi işaretli ürünleri olmak üzere her türlü yöresel ürünü satışa sunulacak.  

MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan Zeytinpark’ı Muğla’ın başta coğrafi işaretli ürünleri olmak üzere tüm yöresel ürünlerini tanıtmak, satışına aracılık yaparak üreticisine destek olmak için hazırladıklarını belirterek “İlimizin başta coğrafi işaretli ürünleri olmak üzere yöresel ürünlerini tanıtmak ve tüketicilerle buluşturmak istiyoruz. Özellikle Bodrum, Marmaris, Fethiye, Datça gibi turizm beldelerimize giden veya dönenlerin Yatağan kavşağında çok kolay ulaşabilecekleri güzel bir Zeytinpark oluşturduk. Burada yüzlerce yıllık, hatta bin yıllık zeytin ağaçlarımızı yeniden yeşertmeyi başardık. İsteyenler buradan Muğla’nın coğrafi işaretli ürünlerini, ilimize özel yöresel ürünleri güvenerek satın alabilecekler” diye konuştu. Mustafa Ercan, Yatağan kavşağına yapılan Zeytinpark’ın çok ilgi göreceğini umduklarını belirterek daha sonra Gökova ve Marmaris kavşaklarına da benzer tesisleri kurmayı düşündüklerini ifade etti. 

Öte yandan Milas Ticaret ve Sanayi Odası, coğrafi işaretli Milas zeytinyağı ve yağlı zeytinleri ile Milas Sakarkaya kırmızı balını, Muğla Ticaret ve Sanayi Odasının bir ticari kuruluşu olan MUTSO Akademia Ltd Şirketine teslim etti. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile birlikte Milaslı zeytinyağı, yağlı zeytin ve bal üreticileri ürünlerini MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan’a teslim ettiler.  

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan’ı kutlayarak “MUTSO çok güzel bir iş başardı. Yatağan kavşağı gibi çok önemli bir turizm kavşağında böyle güzel bir tesis yaparak Muğla’nın coğrafi işaretli ürünlerini ve yöresel ürünlerini burada sergileyip satışını yapacaklar. Bu güzel girişim nedeniyle MUTSO’yu ve değerli başkanı Sayın Mustafa Ercan’ı kutluyorum” dedi. Milas’ın coğrafi işaretli ürünleri olan zeytinyağı ve yağlı zeytini ile Sakarkaya kırmızı balını tüketicilerin buradan en uygun fiyatlarla ve güvenerek alabileceklerini ifade eden Reşit Özer, “Biz zeytinyağımızın, yağlı zeytinimizin kırmızı balımızın kalitesine ve lezzetine çok güveniyoruz. Böyle güzel satış yerleri çoğaldıkça hem üreticilerimiz hak ettikleri kazancı elde edecekler, hem de tüketici fiyatına ve kalitesine güvenerek bu ürünleri alabilecek” dedi.