DOLAR
32,2247
EURO
34,9384
ALTIN
2.418,85
BIST
10.676,65


MİTSO zeytinyağı fabrikalarında… HAMDİ KAVAKLI ZEYTİNYAĞI FABRİKASINDA…

MİTSO zeytinyağı fabrikalarında… HAMDİ KAVAKLI ZEYTİNYAĞI FABRİKASINDA…
21.01.2022 16:08
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, zeytin hasat döneminin en yoğun olduğu günlerde üyesi olan zeytinyağı fabrikalarını ziyaret ediyor.

Zeytinyağı fabrikalarının işletmecilerine hayırlı işler, bereketli kazançlar dileyen MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve Yönetim Kurulu Saymanı Soner Çamlıbelen, Kırcağız mahallesindeki Hamdi Kavaklı‘nın zeytinyağı fabrikasını ziyaret etti. MİTSO tarafından Milas zeytinyağına AB coğrafi işareti alınmasıyla birlikte Milas zeytinyağının öneminin ve ününün çok arttığını belirten Reşit Özer “Hepimizin AB coğrafi işaretine sahip çıkmamız gerekiyor. AB coğrafi işareti zeytinyağımızın değerini arttırdı. Bizlerin de bu değeri korumamız gerekiyor. Zeytinyağı fabrikalarımız temizliğe, hijyene, plastik kasa kullanmaya önem vermeli. Üreticilerimiz de mümkün olduğu kadarıyla erken hasat yapmalı, soğuk sıkımı tercih etmeliler. Zeytinyağında kalitemize sahip çıkarsak bundan başta üreticilerimiz olmak üzere fabrikacılarımız, tüccarlarımız kazançlı çıkar” dedi.

Hamdi Kavaklı zeytinyağı fabrikası çalışanları ve zeytinlerini sıktırmak için fabrikada bekleyen üreticiler de MİTSO’nun Milas zeytinyağı için yaptığı çalışmalar nedeniyle Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve Yönetim Kurulu Saymanı Soner Çamlıbelen’e teşekkür ettiler. Yazı detayını buraya yazınız