DOLAR
33,0568
EURO
36,0294
ALTIN
2.551,94
BIST
11.136,43


MİTSODA 2011İN SON MECLİS TOPLANTISI YAPILDI.MİTSO, MİLAS OSB İLE GÜLLÜK LİMANININ DEMİRYOLU BAĞLANTISI İÇİN GİRİŞİM BAŞLATTI

MİTSODA 2011İN SON MECLİS TOPLANTISI YAPILDI.MİTSO, MİLAS OSB İLE GÜLLÜK LİMANININ DEMİRYOLU BAĞLANTISI İÇİN GİRİŞİM BAŞLATTI
06.08.2013 17:44
0
A+
A-

*Yönetim Kurulunun hazırladığı ve Meclis İnceleme Komisyonu tarafından incelenerek meclise getirilen 2012 yılı tahmini bütçesi 1.250.000 TL olarak gelir ve gider denk bir şekilde oybirliği ile kabul edildi.

*Mecliste ayrıca 2012 yılı gelir – gider bütçesinin uygulanması için genel sekreterlikçe hazırlanarak meclisin onayına sunulan Bütçe Uygulama Talimatı da oybirliği ile kabul edildi.

*Meclisin son oturumunda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna, GEKA’dan hibe desteği sağlayarak Milas OSB ile Güllük limanı arasına demiryolu yapılması için girişim başlattıklarını söyledi.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2011 yılının son meclis toplantısı yapıldı. Toplantıda Kasım ayının kati mizan cetveli ile 2012 yılı tahmini bütçesi görüşülerek oybirliğiyle kabul edildi. Toplantıda; Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna, MİTSO’nun GEKA’dan sağlayacağı hibe desteği ile Milas OSB ile Güllük limanı arasına demiryolu bağlantısı kurulması için girişim başlattıklarını açıkladı.

MİTSO Meclis Başkanı Reşit Özer tarafından açılan meclis toplantısında ilk olarak Kasım ayı kesin mizan cetveli 635 bin 67 TL olarak gelir ve gider denk bir şekilde oybirliği ile kabul edildi.

MİTSO Yönetim Kurulu tarafından hazırlanarak geçen meclis toplantısına sunulan ve Meclis İnceleme Komisyonu’na havale edilen 2012 yılı tahmini bütçesi, komisyondan geldiği şekliyle 1 milyon 250 bin TL olarak tahmini gelir ve gider denk bir biçimde oybirliği ile kabul edildi.

Meclis toplantısında daha sonra oda genel sekreterliği tarafından hazırlanarak meclise sunulan 2012 yılı Bütçe Uygulama Talimatı da yine meclis üyelerinin oybirliğiyle kabul edildi.

Gündemdeki maddelerin görüşülmesinden sonra Meclis Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna’ya söz verdi. Enver Tuna, meclis üyelerine son meclis toplantısından sonra yaşanan gelişmeleri aktardı. Enver Tuna daha sonra yeni bir proje için İzmir’de Ekonomi Üniversitesi ile bir görüşme yapacaklarını anlattı. MİTSO’nun bu yıl iki projesinin GEKA’dan ve AB’nin Leonardo Da Vinci projesinden hibe desteği kazandığını, ayrıca Muğla Ticaret ve Sanayi Odasının proje sahibi MİTSO’nun da proje ortağı olduğu bir projenin de yine GEKA’dan hibe desteği kazandığını belirtti. MİTSO’nun gelecek yıl da yöremiz ekonomisinin kalkınması ve gelişmesi için yeni projeler hazırlayacağını ve hibe desteği için başvuracağını söyleyen Enver Tuna bu projelerden birisinin Milas OSB ile Güllük limanı arasındaki demiryolu bağlantısının kurulması olacağını bildirdi. Enver Tuna “Bu proje ile Milas OSB’de üretilen ürünler en kısa ve en ucuz şekilde dünya pazarlarına ulaştırılmak üzere demiryolu ile Güllük limanına aktarılacaktır. Bu projeyi GEKA’dan hibe desteği sağlayarak gerçekleştirmek istiyoruz. Proje hazırlıkları için yarın İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne gideceğiz ve demiryolu mühendisliği konusunda teknik işbirliği önereceğiz” dedi. Enver Tuna daha sonra 2012 yılının sağlık ve mutluluk getirmesini dileyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra meclis üyelerinden konuşmak için söz almak isteyen olmayınca Meclis Başkanı Reşit Özer, 2011 yılı oda meclisi çalışmalarına sağladıkları katkılar nedeniyle tüm meclis üyelerine teşekkür etti. 2012 yılının tüm meclis üyelerine ve ülkemize hayırlı olmasını, herkese sağlık ve sıhhat getirmesini dileyerek oturumu kapattı.

2011 yılının son meclis toplantısının ardından MİTSO meclis üyeleri, MİTSO lokalinde hep birlikte akşam yemeği yiyerek 2011 yılını uğurladılar.