DOLAR
32,5081
EURO
34,5951
ALTIN
2.490,16
BIST
9.548,09


MİTSO’DA HEDEF A SINIFI AKREDİTASYON

MİTSO’DA HEDEF A SINIFI AKREDİTASYON
24.06.2014 14:09
0
A+
A-

*Milas Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerine “beş yıldızlı” hizmet sunabilmek için eğitim çalışmalarını sürdürüyor.

 

Milas Ticaret ve Sanayi Odası, odalarda sunulan hizmet türlerinin genişletilmesi, hizmet kalitesinin iyileştirilmesi ve Türk oda sisteminin Avrupa oda sistemine uyumunun sağlanmasını amaçlayan Türkiye Odalar Birliği’nin akreditasyon sürecinde A kategorisine ulaşmak için personel eğitimlerini sürdürüyor. 2012 yılında C kategorisinden akreditasyonu onaylanan MİTSO’nun akreditasyon kalitesinin “beş yıldızlı” hizmet kalitesine ulaştırılarak A kategorisine yükseltilmesi hedefleniyor. Bu amaçla MİTSO’nun akreditasyon danışmanı Prof. Dr. Fuat Önder’in oda personeline verdiği eğitimler devam ediyor. Eğitimde, Muğla oda ve borsalarının ortak stratejik plan hazırlamaları konusu da değerlendirilirken odalar arasında ortak akreditasyon komitesi oluşturulması da gündeme geldi.

 

2001 yılında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından geliştirilen akreditasyon modeline göre yapılan sınıflandırmalar ve bu sınıflandırmalara uygun şekilde sürdürülen eğitimler ve denetimler sonucunda 2007 yılındaki IV. Dönemde Bodrum Ticaret Odası,  2010 yılındaki VI. Dönemde Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, 2012 yılındaki VIII. Dönemde Milas Ticaret ve Sanayi Odası, 2013 yılındaki IX. dönemde Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ve 2014 yılındaki X. Dönemde ise Marmaris Ticaret Odası akreditasyon belgesi almışlardı. TOBB’ne bağlı 365 oda ve borsadan aralarında MİTSO’nun da bulunduğu 152’si akreditasyon belgesine sahip bulunuyorlar. Ayrıca 69 oda ve borsanın da akreditasyon süreci devam ediyor.

 

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, MİTSO’nun akreditasyon derecesini en mükemmel hizmet sunan odalara verilen A sınıfı akreditasyona yükseltme konusunda iddialı olduklarını belirterek “MİTSO’yu, her yönden örnek bir oda haline getirmek istiyoruz. Bu amaçla personel eğitimlerimizi sürdürüyoruz. Amacımız, MİTSO’yu üyelerine hizmet kalitesinde örnek gösterilen bir oda haline getirmek. Bu konuda iddialıyız” diye konuştu.