DOLAR
32,7067
EURO
34,9497
ALTIN
2.442,80
BIST
10.535,04


MİTSO’DAN GIDA İŞİYLE UĞRAŞAN ÜYELERİNE; KAYITLI ELEKTRONİK POSTA ADRESLERİNİZİ 14 NİSAN’A KADAR BİLDİRİN

MİTSO’DAN GIDA İŞİYLE UĞRAŞAN ÜYELERİNE;  KAYITLI ELEKTRONİK POSTA ADRESLERİNİZİ 14 NİSAN’A KADAR BİLDİRİN
12.04.2017 16:56
0
A+
A-

MİTSO, gıda işiyle uğraşan üyelerine çağrıda bulunarak “Kayıtlı Elektronik Posta Sistemi adreslerini 14 Nisan Cuma günü çalışma saati bitimine dek Milas İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne bildirmeleri gerektiğini hatırlattı.

Konuyla ilgili olarak İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden MİTSO’ya gönderilen yazıyla, gıda işiyle uğraşan firmaların Kayıtlı Elektronik Posta adreslerini 14 Nisan tarihine kadar müdürlüğe bildirilmesi gerektiği hatırlatıldı. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün yazısına dayanarak MİTSO da gıda işiyle ilgilenen oda üyelerine çağrıda bulunarak KEP adreslerini müdürlüğe bildirmeleri için hatırlatmada bulundu.

MİTSO’dan gıda işiyle ilgilenen oda üyelerine yapılan hatırlatmada şöyle denildi:

Milas’ta faaliyet göstermekte olan “Gıda İşletmelerinin Kayıt ve Onay İşlemlerine Dair Yönetmelik” ve “Gıda ile Temas Eden Madde ve Malzeme Üreten İşletmelerin Kayıt İşlemleri ile İyi Üretim Uygulamalarına Dair Yönetmelik” uyarınca kayıt ve onay kapsamında yer alan firmaların KEP (Kayıtlı Elektronik Posta Sistemi) adreslerini İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne bildirmeleri gerekiyor.

KEP hesabı almak için başvurulması gereken “Kayıtlı elektronik Posta Hizmet Sağlayıcıları” Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun http:www.btk.gov.tr/tr-TR/Sayfalar/KEP-Kayitli-Elektronik-Posta-Hizmet-Saglayicilar internet sayfasında konuyla ilgili ayrıntılı bilgilerin verilmekte olduğu ve KEP ile ilgili diğer her türlü bilgiye Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun internet sayfasından ulaşılabileceği belirtilerek KAP adresi uygulamasına başlanacak tarihin Bakanlık internet sitesinden ayrıca ilan edileceği duyuruldu.