DOLAR
33,0104
EURO
36,0243
ALTIN
2.579,53
BIST
11.064,85


MİTSO’DAN MUĞLA BELEDİYELERİNE ZEYTİNYAĞI ÖNERİSİ: “ZEYTİNYAĞI BULUNDURUN, ZEYTİNYAĞI KULLANIN”

MİTSO’DAN MUĞLA BELEDİYELERİNE ZEYTİNYAĞI ÖNERİSİ: “ZEYTİNYAĞI BULUNDURUN, ZEYTİNYAĞI KULLANIN”
19.12.2019 16:08
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına ve ildeki 13 ilçe belediye başkanlıklarına yazılı başvuruda bulunarak belediyelerin personele yemek çıkan mutfaklarında, varsa aşevlerinde zeytinyağı kullanılması ve eğer varsa belediyelerin gıda maddeleri satış mağazalarında, yörenin coğrafi işaretli veya markalı zeytinyağlarının satışa sunulmasını talep etti.

            MİTSO, zeytinyağı kullanımının yaygınlaştırılması için girişim başlattı. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile birlikte ildeki 13 belediye başkanlığına birer yazı gönderen MİTSO, belediyelerin çalışanları için yemek çıkardığı mutfaklarında, eğer varsa aşevlerinde veya eğer varsa belediyelerin gıda maddeleri satışı yapılan mağazalarında yörenin coğrafi işaretli veya markalı zeytinyağlarının satışa sunulmasını talep etti. Zeytinyağının dünyanın en sağlıklı yağı olarak kabul edildiği belirtilen yazıda öncelikle belediyelerin eğer varsa çalışanlarına yemek çıkardığı mutfaklarda ve eğer varsa aşevlerinde mutlaka zeytinyağı kullanılması istendi. Yazıda, belediyelerin eğer varsa gıda maddeleri satış mağazalarında da mutlaka yörenin coğrafi işaretli veya markalı zeytinyağlarına yer verilmesi istendi.

            MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “Muğla ili Milas başta olmak üzere Türkiye’nin önemli bir zeytin ve zeytinyağı üretim bölgesi. Bu nedenle hem Zeytin ve zeytinyağı üreticimizi teşvik etmek istiyoruz, hem de Muğlalı hemşerilerimizin insan sağlığına en uygun yağ olan zeytinyağı ile beslenmelerini istiyoruz. Muğla Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere ilimizdeki 13 belediye başkanlığına bu konuda birer yazı gönderdik. Belediye çalışanları için yemek hazırlanan mutfaklarda veya eğer varsa aşevlerinde mutlaka yöremizin markalı zeytinyağlarının kullanılmasını talep ettik. Yine aynı şekilde, eğer varsa belediyelerin gıda ürünleri satış mağazalarında mutlaka yöremizin coğrafi işaretli veya yerel markalı zeytinyağlarının bulundurulmasını istedik” diye konuştu.