DOLAR
32,6959
EURO
34,9191
ALTIN
2.433,41
BIST
10.568,72


MİTSO’DAN ÖNCÜ VE ÖRNEK ZEYTİNYAĞI ÜRETİCİSİ A.O. MENTEŞE’YE TEŞEKKÜRLER

MİTSO’DAN ÖNCÜ VE ÖRNEK ZEYTİNYAĞI ÜRETİCİSİ A.O. MENTEŞE’YE TEŞEKKÜRLER
10.01.2019 17:18
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yöneticileri, Milas’ın zeytinyağının kalitesinin arttırılması ve tanıtılmasında öncü ve örnek bir çalışma ortaya koyan, yurtiçinde ve dışında Milas zeytinyağına ödüller kazandıran zeytinyağı üreticisi Ali Osman Menteşe’yi ziyaret ederek en son bir televizyon programına verdiği röportajda Milas zeytinyağının tanıtımına önemli katkıda bulunması nedeniyle kendisine teşekkür ettiler.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Tiryakioğlu ve Odanın Genel Sekreteri Kazım Sarıoğlu, Milaslı zeytinyağı üreticisi Ali Osman Menteşe’yi ziyaret ettiler. Yıllardır Milas zeytinyağının daha kaliteli bir şekilde üretilmesi, yurtiçinde ve yurtdışında tanıtımı konusunda öncü ve örnek çalışmaları nedeniyle Ali Osman Menteşe’yi kutlayan MİTSO yöneticileri, son olarak 5 ve 9 Ocak günleri CNN Türk televizyonunda yayınlanan Güven İslamoğlu’nun “Tatlı Rekabet” programına verdiği röportajda Milas zeytinyağının tanıtımına çok önemli katkıda bulunduğunu belirterek kendisine teşekkür ettiler.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, ziyaret sırasında Ali Osman Menteşe’nin Milaslı zeytinyağı üreticileri için öncü ve örnek bir çalışma ortaya koyduğunu belirterek “Yıllardır İzmir piyasasında ‘dökme yağ’ olarak işlem gören zeytinyağımızın aslında çok kaliteli bir yağ olduğunu ilk kez siz ortaya koydunuz. Yurtiçinde ve dışında kazandığınız madalyalarla Milas zeytinyağının ne kadar yüksek kalitede bir yağ olduğunu siz kanıtladınız. Yöremizde zeytinyağının doğru yöntemlerle elde edilmesi için üreticilerimize örnek oldunuz. Zeytinyağımızın kalitesini yükselttiniz, kalite ve ticari değerlerini arttırdınız. Son olarak CNN Türk’teki programda yöremizi ve zeytinyağımızı en iyi şekilde tanıttınız. Bu nedenle sizi MİTSO olarak kutluyor ve bundan sonraki üretim dönemleri için de başardılar diliyoruz” dedi.

Zeytinyağı üreticisi Ali Osman Menteşe de MİTSO yöneticilerine teşekkür ederek kendisinin zeytinyağı üretimine bir hobi olarak başladığını ancak Milas zeytinyağının yüksek kalitesini fark ettikten sonra kendisine gelen cesaretle yurtiçinde ve yurtdışında pek çok yarışmaya katılarak ödüller kazandığını anlattı. Ali Osman Menteşe Milas’ta yaygın olan memecik türü zeytin ağaçlarından erken hasat, soğuk sıkım yöntemiyle elde edilmesi durumunda Milas zeytinyağının kalitesinin çok iyi olacağını ifade ederek “Üreticimizi bilinçlendirmeliyiz. Bu konuda MİTSO’ya, TARİŞ’e çok önemli görevler düşüyor. Üreticimizi erken hasat ve soğuk sıkıma yöneltmeliyiz. Elde edilen zeytinyağının uygun ortamlarda ışık, ısı ve hava ile temas etmeyecek şekilde krom tanklarda saklanmasını teşvik etmeliyiz” dedi.