DOLAR
32,5004
EURO
34,6901
ALTIN
2.496,45
BIST
9.693,46


MİTSO’NUN 2021 YILI TAHMİNİ BÜTÇESİ OYBİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

MİTSO’NUN 2021 YILI TAHMİNİ BÜTÇESİ OYBİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ
20.01.2021 20:42
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2021 yılı tahmini gelir ve gider bütçeleri ile Kasım ayı kati mizanı oybirliği ile kabul edildi.

            MİTSO Meclisi 2021 yılı gelir / gider bütçesi ile Kasım ayı kati mizanını görüşmek üzere toplandı. MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel tarafından açılan oturumda Kasım ayına ilişkin kati mizan Genel Sekreter Kazım Sarıoğlu tarafından okundu. Yapılan oylamada, oturumda hazır bulunan üyelerin oybirliği ile Kasım ayı kati mizanı kabul edildi.

            MİTSO Yönetim Kurulu tarafından hazırlanarak  Meclis Başkanlığına sunulan ve Meclis Başkanlığı tarafından Hesapları İnceleme Komisyonu’na iletilerek incelenen tahmini gelir ve gider bütçeleri, Oda Genel Sekreteri Kazım Sarıoğlu tarafından okundu. Meclis oturumunda ayrı ayrı görüşülen tahmini gelir ve gider bütçeleri, Meclis Başkanı Mustafa Yüksel tarafından ayrı ayrı oylamaya koyuldu. Oylamalarda 2 milyon 700 bin TL olarak görülen tahmini gelir ve 2 milyon 700 bin TL olarak görülen tahmini gider bütçeleri, oturumda hazır bulunan üyelerin oybirliği ile kabul edildi. 2021 yılı Bütçe Uygulama Talimatı da yine oturumda hazır bulunan üyelerin oybirliği ile kabul edildi.

            Yapılan oylamalardan sonra söz alan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Odanın 2021 yılı gelir ve gider bütçeleri ile, Bütçe Uygulama Talimatını ve Kasım ayı kati mizanını oybirliği ile kabul eden meclis üyelerine teşekkür etti. Son bir aylık döneme ilişkin Oda çalışmalarını da anlatan Reşit Özer, MİTSO’nun Milas zeytinyağına AB’den coğrafi işaret almasının hem Oda açısından hem yöre ekonomisi bakımından hem de ülke ekonomisi yönünden çok büyük bir önem taşıdığını belirtti.  MİTSO Meclis üyeleri de yaptıkları konuşmalarla Milas zeytinyağına AB coğrafi işareti alınmasıyla ilgili olarak Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer‘i kutladılar ve yönetim kurulu üyeleriyle emeği geçenlere teşekkür ettiler. Reşit Özer konuşmasında, Milas OSB’de gelinen son aşama hakkında da MİTSO Meclis üyelerine bilgilendirmede bulundu.