DOLAR
32,2247
EURO
34,9384
ALTIN
2.418,85
BIST
10.676,65


MİTSO’nun Nisan ayı meclis toplantısı yapıldı.

MİTSO’nun Nisan ayı meclis toplantısı yapıldı.
27.04.2018 16:07
0
A+
A-

REŞİT ÖZER MECLİS ÜYELERİNİ İZMİR OLİVTECH FUARI’NA DAVET ETTİ

 

*MİTSO, üyelerini İzmir Olivtech Fuarı’na götürebilmek için 9 Mayıs’ta iki otobüs kaldıracak.

 

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın Nisan ayı olağan meclis toplantısında komisyon üyeliklerine seçimler yapıldı. Meclis toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Meclis üyelerini İzmir’de 9 / 12 Mayıs tarihlerinde yapılacak Olivtech 8. Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarına davet etti.

MİTSO’nun yeni dönemin ikinci olağan Meclis toplantısı yapıldı. Meclis Başkanı Mustafa Yüksel tarafından açılan oturumda komisyon üyeliklerine seçimler yapıldı. Buna göre MİTSO’nun OSB komisyonuna Mustafa Yüksel, Reşit Özer, Soner Çamlıbelen, Hasan Tiryaki ve Reşat Uygun seçilirken bu komisyonun yedek üyeliklerine ise Uğur Bıçakçı, İlgin Göktepe, Özcan Gül, Koray Türkoğlu ve Ferudun Bakçek seçildiler. MİTSO’nun Hesapları İnceleme Komisyonuna ise Koray Türkoğlu, Uğur Bıçakçı, Kemal Necipoğlu, İlgin Göktepe ile Hakkı Ayakdaş seçildiler. Bu komisyonun yedek üyeliklerine ise Özer Topuz, Hayati Çorbacı, Emin Zeki Helvacıoğlu, Reşat Uygun ve Gökhan Uçar seçildiler. Meclis Oturumunda ayrıca Hakem Heyeti ve Bilirkişi Heyetlerine de seçim yapıldı.

MİTSO Meclis gündeminin dilek ve temenniler bölümünde ise söz alan Meclis Üyesi Reşat Uygun Milas yöresinde süt üreticiliğinin yaygınlaştığını belirterek inek gübresinden biyogaz elde edilebileceğini, bu süreçte ortaya çıkan buhar ile seracılık yapılabileceğini biyogaz üretimi sonrasında kalan atıkların ise yine gübre olarak değerlendirilebileceğini anlatarak MİTSO’nun biyogaz üretim sürecine öncülük yapmasını önerdi.

Meclis Üyesi Uğur Bıçakçı komisyonlarda görev alan arkadaşlarına başarılar dileyerek Milas için yapılacak iyi işlere katkıda bulunmaya hazır olduklarını söyledi.

Meclis Üyesi Gökhan Uçar da konuşmasında çeşitli yerlere koyulacak renkli atık kutularıyla Milas’ta atıkların kaynağında ayrılarak geri dönüşüme gönderilebileceğini anlatarak bu konuda MİTSO’nun öncülük yapabileceğini ifade etti.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de konuşmasında, son bir ayda yaşanan oda faaliyetlerini anlatarak MİTSO Meclis üyelerini 9 Mayıs’ta İzmir’de 9 / 12 Mayıs tarihlerinde yapılacak Olivtech 8. Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarına davet etti.MİTSO’nun fuarda 120 metrekarelik bir stant açacağını anlatan Özer, 9 Mayıs’ta MİTSO standında bir kokteyl düzenleneceğini anlatarak “Milas’tan İzmir’deki fuara iki otobüs kaldıracağız. Tüm meclis üyelerimizi 9 Mayıs’taki kokteylimize davet ediyoruz” diye konuştu.