DOLAR
33,0573
EURO
36,1128
ALTIN
2.567,34
BIST
11.064,85


Muğla Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Bayar MİTSO’da hatırlattı: TORBA YASADA SON BAŞVURU 1 ARALIK 2014

Muğla Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Bayar MİTSO’da hatırlattı: TORBA YASADA SON BAŞVURU 1 ARALIK 2014
31.10.2014 08:11
0
A+
A-

*MİTSO’yu ziyaret eden Muğla Vergi Dairesi Başkanı ve çalışma arkadaşları Muğla’da torba yasanın getirdiği kolaylıklardan yararlanmak amacıyla yapılan başvuruların şimdilik 5 000’i aştığını belirterek bu rakamın 10 000’i aşacağını tahmin ettiklerini söyledi

 

Bazı kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması amacıyla çıkarılan ve kamuoyunda “torba yasa” olarak adlandırılan 6552 sayılı yasa hakkında bilgilendirmelerde bulunmak amacıyla Milas’a gelen Muğla Vergi Dairesi Başkanlığı yetkilileri Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında torba yasa için son başvuru tarihinin 1 Aralık 2014 olduğu hatırlatıldı.

MİTSO’yu ziyaret eden Muğla Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Bayar, Gelir İdaresi  Grup Müdürü Ahmet Arslan,  Muğla Vergi Dairesi Uygulama Müdürü Zafer Demir ve Milas Vergi Dairesi Müdürü Fırat Altan MİTSO’yu ziyaret ettiler. Vergi Dairesi yetkilileri, MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Koray Türkoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Halil İbrahim Gülen ve Ömer Eliş ile oda genel sekreteri Kazım Sarıoğlu‘na kamuya çeşitli ödemeleri bulunan oda üyelerinin yeni yasadan yararlanmasını tavsiye ettiler.

Muğla Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Bayar 6555 sayılı torba yasanın çeşitli nedenlerle kamuya borçlarını ödeyemeyenler için bir fırsat olduğunu hatırlatarak “Sonuçta para kolay kazanılmıyor. Vergi borçları olanlar bir an önce başvurularını yapsınlar. Biz mevzuat çerçevesinde elimizden gelen yardımı yapacağız. Bugüne kadar 5 000 başvuru oldu. Başvurular için son tarih olan 01/12/2014 tarihine kadar başvuruların 10 000’i aşacağını tahmin ediyoruz. Bizden bir istekte bulunulduğu takdirde gelir istenilen açıklamaları yaparız. Dairemiz bu konuda hazır. Her türlü izahatı yapmaya hazırız” diye konuştu.

Muğla Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Bayar ve beraberindeki çalışma arkadaşlarının MİTSO’yu ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade eden oda Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, konuklara Milas ekonomisi hakkında çeşitli bilgiler verdi. MİTSO yönetimine geldiklerinde kendilerine öncelikli hedef olarak Milas OSB’yi seçtiklerini belirten Mustafa Yüksel, 6 Kasım’da altyapı ihalesi yapılacak Milas OSB’de şu anda 73 sanayi parselinin olduğunu ve bunlar için başvuruların dolduğunu ayrıca 25 – 30 kadar yedekte bekleyen başvurunun bulunduğunu anlattı. Milas’ın zeytinciliğinden de söz eden MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel bu yıl zeytinde üretimin yüzde 30 seviyesinde olacağını belirterek “Yüzde 30 seviyesindeki zeytin üretiminin karşılığı 15 000 ton zeytinyağıdır. Bunun da madde karşılığı eski parayla 1 trilyon liradır. Bu paranın Milas ekonomisine girmesi aynı şekilde vergi gelirlerinin de artmasını sağlayacaktır” diye konuştu.

IMG_3363