DOLAR
32,6404
EURO
34,9061
ALTIN
2.434,30
BIST
10.532,42


Muğlanın En Çok Vergi Ödeyenleri, İhracat Yapanları Ve İstihdam Sağlayanları Ödüllendirildi

Muğlanın En Çok Vergi Ödeyenleri, İhracat Yapanları Ve İstihdam Sağlayanları Ödüllendirildi
06.08.2013 17:31
0
A+
A-

Muğla ilinde 2007 ve 2008 yıllarında en çok gelir ve kurumlar vergisi ödeyenlerle en çok ihracat yapan ve en çok istihdam sağlayanlara, Muğla Ticaret, Ticaret ve Sanayi, Deniz Ticaret Odaları ile Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından Bodrum’da ortaklaşa düzenlenen törenle ödül verildi.
Ödül törenine TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da katıldı. Uzun, kapsamlı ve çarpıcı bir konuşma yapan Hisarcıklıoğlu “Güçlü bir ekonomi, kaliteli bir demokrasi. Bu ikisi birbirinden ayrılmaz. Güçlü bir ekonomi olmadan kaliteli bir demokrasi, kaliteli bir demokrasi olmadan güçlü bir ekonomi olmaz” dedi.

2007 ve 2008 Yıllarında Muğla ilçelerinde en çok gelir ve kurumlar vergisi ödeyen ilk 3’er kişiyle il genelinde en çok gelir ve kurumlar vergisi ödeyen, en çok ihracat yapan ve en çok sigortalı işçi çalıştırarak istihdam sağlayan ilk 5’er kişi, Muğla Ticaret, Ticaret ve Sanayi, Deniz Ticaret ile Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından Bodrum’da düzenlenen bir törenle ödüllendirildi. İl genelinde yapılan ödüllendirmelerde MiTSO üyeleri Yeniköy Elektrik Üretim A.Ş., Kemerköy Elektrik Üretim A.Ş., Gümüşdoğa A.Ş., Güllük Liman İşletmesi A.Ş., Aegean Dış Ticaret, Pazarlama A.Ş., Marenostro Dış Ticaret A.Ş. ve Noordzee Su Ürünleri İhracat A.Ş. ödül plaketlerini topladı. İlçe düzeyindeki ödüllendirmelerde ise Mustafa Yüksel, Erdoğan Atıcı, Mehmet Selim Tekdirlik, Cengiz Durak, Gümüşdoğa Su Ürünleri Üretim ve Ticaret A.Ş., Güllük Liman İşletmesi A.Ş, Yüksel Petrol Ürünleri, Otomotiv, İnşaat, Taahhüt, Tarım Ürünleri Ltd. Şti. en çok vergi ödeyenler olarak ödüllendirildi

Bodrum’da, Kadıkalesi’ndeki Yasmin Otel’de yapılan ödül törenine TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra Muğla Milletvekilleri Mehmet Nil Hıdır (AKP) ile Metin Ergun (MHP) ile Cezayir’in Türkiye Büyükelçisi Raşit Meddah, Muğla Vali Vekili Harun Necmi Kurt, Milas Kaymakamı Bahattin Atçı da katıldılar. Törenin düzenleyicileri olan Muğla Ticaret ve Sanayi, Milas Ticaret ve Sanayi, Fethiye Ticaret ve Sanayi, Bodrum Ticaret, Marmaris Ticaret Odaları, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na bir Adamilas halısı armağan ettiler.
Törenin ardından bir kutlama şöleni düzenlendi. Gece geç saatlere kadar süren şölende odaların yöneticileri, ödül plaketleri alan kişi ve kuruluşların temsilcileri gönüllerince eğlendiler.