DOLAR
32,4068
EURO
34,5118
ALTIN
2.454,54
BIST
9.736,85


OSB Altyapı Proje İhalesi imzalandı

OSB Altyapı Proje İhalesi imzalandı
06.08.2013 17:31
0
A+
A-

Milas OSB yöneticileri Milas Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Enver Tuna ile OSB’nin alt yapı projesini hazırlama ihalesini alan Gür-Su Proje İnşaat Turz. Müh. Ener. Tic. San. Ltd. Şti.’nin Proje Müdürü Aclan Akagündüz arasında 20 Nisan 2010 tarihinde saat 13’de Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nda sözleşme imzalandı.

Gurur verici onur verici bir olay…
Milas OSB yöneticileri olarak 1 Nisan’da Ankara’ya gittiklerini belirten Kaymakam Atçı, “OSB’nin Ankara’da yapılan Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nda yapılan ihalesine Belediye Başkanımız ile Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımızla birlikte katılmıştık. İhaleyi Gür-Su firması kazanmıştı. Firma yetkileri bugün burada birazdan ihale sözleşmesini imzalayacağız. Sözleşme imzalandıktan sonra firma çalışmalara başlayacak ve önümüzdeki 3 ay içinde çalışmaları bitirecekler. Daha sonra acil bir şekilde projeye uygun imalatların ihalesi yapılacak. O da yapıldıktan sonra imalatlarla birlikte fabrikaların yapılması aşamasına geçilecek. Bildiğiniz gibi 75 parselden 33’ü için ön alımı yapılmıştı. Gelecek yılın sonunda ya da 2012 yılın başında inşallah artık ilçemiz Organize Sanayi Bölgesi’ne ülkemiz ekonomisine, ilçe ekonomimize büyük katkı sağlayacak, istihdam imkan verecek. Sanayi tesislerinin kurulması aşamasına gelinmiş olacak. Gerçekten gurur verici onur verici bir olay. Özellikle belediye başkanımız ile Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Çünkü ele ele vererek ciddi bir şekilde bu çalışmaları sürdürüyoruz. Sonuçlarını da kısa bir süreçte alıyoruz. Ayrıca Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’ndaki Müsteşar Ali Boğa’ya da çok teşekkür ediyoruz. Bizim Organize Sanayi Bölgemize çok önem veriyor. Ankara’ya gittiğimizde bizimle görüşme yaptı ve en kısa bitirilmesi konusunda destek verdi” dedi.

Firmaya yardımcı olamaya hazırız…
Kaymakam Atçı’nın ardından konuyla ilgili kısa bir bilgi veren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise, “Firma ile ilgili yaptığımız araştırma biz de güven oluşturan bir firma. Zaten firma daha önce Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın işlerini yapmış bir firma. Kendileriyle hassasiyetimizi paylaştık. Bizim için önemli olan sözleşmede belirtilen süre içinde projemizin tamamlanmasıdır. Eğer proje Eylül ayına kadar tamamlanırsa 2010 içinde altyapı ihalesini yapma imkanımız var aksi takdirde 2011’e sarkma duruma söz konusu. Biz 2011 yılına sarkmasını istemiyoruz. Bundan dolayı bizim çözebileceğimiz konularda firmaya yardımcı olamaya hazırız. Sözleşmenin imzalanmasından dolayı mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Milas’a hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

İstihdam sorunu için çözüm olacak…
OSB çalışmaları ile ilgili yaşanan süreçte, ortak akıl ve işbirliğiyle nelerin başarılabileceğini gösterdiklerini ifade eden MİTSO Başkanı Enver Tuna, “Organize Sanayi Bölgesi hayat geçtiğinde ortak aklın bir sonucu olacak. Artı işbirliğinin bir sonucu olacak. Buradaki kaymakamlık, belediye ve sivil toplum örgütleri birlikte çalışarak Milas bu esere sahip olacak. Gür-Su’nun yetkilileri ile görüşüyoruz, projeyi süreci içinde yapabileceklerini söylediler. Süresi içinde yaparlarsa bu senenin sonunda alt yapı ihalesini yaptırabilir durumda olacağız. Buda Milas’ın istihdam sorununu bir an evvel çözecek durumdadır diye düşünüyoruz. Sözleşmenin imzalanmasından dolayı çok mutluyuz” dedi.

Son olarak söz alan Gür-Su Proje İnşaat Turz. Müh. Ener. Tic. San. Ltd. Şti. Proje Müdürü Aclan Akagündüz, “bende yapılan çalışmadan büyük bir mutluluk duyuyorum. Milas için hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah verdiğimiz süre içerisinde sözleşmenin şartlarını yerine getireceğiz” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından taraflar sözleşmeyi imzaladı.