DOLAR
33,0023
EURO
35,9785
ALTIN
2.569,37
BIST
11.064,85


TOBB üyelerini uyarıyor: “250 LİRAYA FİRMA REHBERİ ALMAYIN”

TOBB üyelerini uyarıyor: “250 LİRAYA FİRMA REHBERİ ALMAYIN”
24.12.2013 13:38
0
A+
A-

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), bazı kişilerin birliğin adını kullanarak oda ve borsa üyelerini arayıp 250 lira karşılığında firma rehberi göndereceklerini belirterek para talebinde bulunduklarını belirterek bu tür taleplere ilgi gösterilmemesi konusunda üyelerini uyardı.

 

TOBB tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle:

 

“Çeşitli oda ve borsalarımızdan aldığımız şikayetler doğrultusunda, birliğimizin adını kullanarak 0 850 333 20 97 nolu telefondan oda ve borsa üyelerinin arandığını ve birliğimiz ile bir protokol yaptıklarını iddia ederek 250.00 TL karşılığında firma rehberi göndereceklerini ifade eden kişi, kurum ve kuruluşlar olduğu anlaşılmıştır. Söz konusu aramaları yapan kişi kurum ve kuruluşlar ile herhangi bir ilgimiz bulunmamaktadır. İddia edildiği üzere bir protokol söz konusu değildir.

 

Konu bilgi ve dikkatlerinize önemle sunulur.”

 

TOBB’nin uyarısı hakkında MİTSO da üyelerini uyardı. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer; her dönemde çeşitli adlar altında kurumların adlarını kullanarak üyelerinin iyi niyetinden yararlanmak isteyenler çıkabileceğini belirterek şunları söyledi:

 

“TOBB, bazı kişi ve kurumların birliğin adını kullanarak ve birlikle protokol yapıldığını belirterek 250 TL karşılığında oda ve borsa üyelerine firma rehberi vermeye çalıştıkları konusunda uyarıda bulundu. Biz de konu hakkında üyelerimize cep telefonu mesajıyla, odamızın internet sitesine koyduğumuz yazıyla ve gazetelere yaptığımız açıklama ile uyardık. Her zaman böyle kötü niyetli kişiler çıkabilir. Üyelerimiz benzer taleplerle karşılaştıklarında bu tür taleplere itibar göstermesinler. Gerektiğinde mutlaka MİTSO’yu arasınlar ve konu hakkında bilgi alsınlar”.