DOLAR
32,5085
EURO
34,5993
ALTIN
2.491,94
BIST
9.548,09


MİTSO’DAN, İZMİR’DE OLİV TECH FUARINDA MİLAS ZEYTİNYAĞINI TANITAN FİRMALARA TEŞEKKÜR PLAKETİ

MİTSO’DAN, İZMİR’DE OLİV TECH FUARINDA  MİLAS ZEYTİNYAĞINI TANITAN FİRMALARA TEŞEKKÜR PLAKETİ
17.05.2017 16:30
0
A+
A-

*MİTSO’da düzenlenen plaket töreninde konuşan Kaymakam Eren Arslan, Milas’ın ürünlerinin tüketici ile buluşturulması gerektiğini vurgularken MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de zeytinyağı üreticisi firmaların her fırsatta fuarlara katılması gerektiğini ifade etti.

İzmir’de 26 – 29 Nisan’da düzenlenen 7. Oliv Tech Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı’nda MİTSO standında Milas’ın zeytin ve zeytinyağını sergileyen 8 firmaya MİTSO tarafından birer teşekkür plaketi verildi. Plaket töreninde konuşan Milas Kaymakamı Eren Arslan Milas’ın muhteşem ürünlere sahip bir yer olduğunu fakat bunu yeterli görmediklerini belirterek “Milas’ı daha yükseklere çıkarmamız gerekiyor” diye konuştu. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de İzmir’deki fuarda Milas zeytinyağını tanıtan firmalara teşekkür ederek her fırsatta fuarlara katılmak gerektiğini vurguladı.

MİTSO tarafından oda lokalinde düzenlenen mütevazı bir törenle, İzmir 7. Oliv Tech Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı’nda odanın açmış olduğu stantta Milas zeytinyağını tanıtan Milaslı 8 firmaya birer teşekkür plaketi verildi. Törene Milas Kaymakamı Eren Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Ürün Koordinatörü Veli Ercan, Milas TARİŞ Zeytinyağı Kooperatif Başkanı Kamil Gül ile MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Meclis Başkan Meclis Başkan Yardımcısı Hayati Çorbacı ve bazı meclis üyeleri ile Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve bazı yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, törenin açılış konuşmasında İzmir’deki fuara katılarak Milas zeytin ve zeytinyağını tanıtan firmalara teşekkür etti. Reşit Özer “İzmir’deki Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı kendi alanında Türkiye’nin en önemli fuarı idi. Özellikle Ege’nin zeytincilik bölgelerinin hepsinin zeytinyağının sergilendiği bir ortamda en kaliteli Milas zeytinyağlarının da tanıtılması son derece önemliydi. Hele Milas zeytinyağına coğrafi işaret aldıktan sonra katıldığımız bu ilk fuar olması nedeniyle de ayrıca büyük önem taşıyordu. Sizler, bu fuarda Milas zeytinyağını en iyi şekilde tanıttınız. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi. Reşit Özer, bundan sonra yapılacak tüm fuarlarda da Milas zeytinyağının tanıtılması için zeytinyağı üreticisi firmalara çağrıda bulunarak “Gerekirse biz yine MİTSO olarak öncülük ederiz, katkıda bulunuruz. Yeter ki coğrafi işaretli Milas zeytinyağını en iyi şekilde tanıtabilelim” diye konuştu.

Milas Kaymakamı Eren Arslan da törende yaptığı konuşmada yaklaşık 6 aydır Milas’ta görev yapmakta olduğunu ve bu süre içinde Milas’ı yeterince tanıdığını belirterek “Milas, sahip olduğu yeraltı ve yerüstü zenginlikleriyle muhteşem bir yer. Fakat Milas sahip olduğu bu muhteşem zenginliklere rağmen henüz olması gereken yerde değil. Milas’ın olduğu yeri yeterli görmüyoruz. Milas’ı daha iyi yerlere getirmek için elbirliği ile çalışacağız. Milas’ta ne kadar muhteşem ürünler üretirsek üretelim önemli olan bu ürünleri tüketici ile buluşturmaktır. Bunun için tanıtıma önem vermemiz gerekiyor. Burada, Milas’ı daha iyi yerlere getirmek için kurumlarda büyük gayret görüyorum. Önümüzdeki günlerde Milas’taki kurumlarla bir araya gelerek daha çok neler yapabiliriz, diyerek bir stratejik plan hazırlamak istiyoruz” diye konuştu. Kaymakam Eren Arslan, İzmir fuarına katılan firmalara teşekkür etti ve yeni ürün sezonunda zeytinin bol ve bereketli olmasını diledi.

Yapılan konuşmaların ardından İzmir Oliv Tech Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı’nda Milas zeytin ve zeytinyağını tanıtan şu firmalara teşekkür plaketleri verildi:

LABRANDA Tarım Su Ürünleri Gıda İnş. Tur. San. ve Tic. İth. İhr. Ltd. Şti.

MUTLULAR Tarım Ürünleri İth. İhr. Tic. ve San. Ltd. Şti.

DİVİN Tarım, Gıda, Temizlik, Temizlik, Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti.

ZEYBEKLER Ticaret ve San. Ltd. Şti.

ÇINGILOĞLU Süt Mamulleri San. ve Tic. Ltd. Şti.

Ali Osman MENTEŞE – MENTEŞE SOM

Ziver ASLAN – Kafkasör Zeytinyağları

Ertaş AVCIGILOĞLU – BEÇİN Zeytin ve Zeytinyağı Satışı