DOLAR
33,0019
EURO
35,9594
ALTIN
2.569,34
BIST
11.064,85


ÖZGÜL YİĞİT ZEYTİNYAĞI FABRİKASI ÜRETİME HAZIRLANIYOR

ÖZGÜL YİĞİT ZEYTİNYAĞI FABRİKASI ÜRETİME HAZIRLANIYOR
03.12.2021 17:11
0
A+
A-

Milas’ın Pilavtepe mahallesine, Bodrum karayolu kenarına yeni bir zeytinyağı fabrikası ve satış yeri kuruluyor. Akyol mahallesinde zeytinyağı fabrikası işleten babası Kazım Yiğit‘in izinden giden Özgül Yiğit, kendi adına kurup işleteceği zeytinyağı fabrikasında bir de Bodrum yolcularına yönelik modern bir satış mağazası oluşturacak.  

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, yeni kurulmakta olan zeytinyağı fabrikası ve satış mağazası için Özgül Yiğit‘i ziyaret ederek kutladılar ve başarılar dilediler. MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Özgül Yiğit’i yeni yatırımı için kutlayarak başarılar diledi. Yüksel “Her zaman daha yüksek kalitede zeytinyağı elde etmekten asla vazgeçmeyin. Kaliteli üretim yapmazsak maliyetlerin altından kalkamayız. Zeytinini sıkacağınız üreticilerimizi de bu şekilde yönlendirirseniz başarılı olursunuz. Şimdiden tesisiniz hayırlı olsun” dedi. 

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de “Fabrikanızda üreteceğiz yüksek kaliteli zeytinyağlarını kendi markanızla satışa sunmanızı bekliyoruz. Kaliteli üretim yapmak kadar markalaşmak da çok önemli. Size şimdiden başarılar diliyoruz. MİTSO olarak her zaman Milaslı zeytin ve zeytinyağı üreticisinin yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.  

MİTSO yöneticilerine ziyaretleri nedeniyle teşekkür eden Özgül Yiğit, fabrikanın kuruluşunda son aşamaya geldiğini belirterek “Fabrikamızın hemen yanına bir de satış mağazası yapıyoruz. Burada markalı zeytinyağımızı satışa sunacağız. Milas zeytinyağının adını duyurması bize böyle bir yatırım yapmamız için cesaret verdi. Milas zeytinyağının tanıtımı için yaptığınız çalışmalar nedeniyle sizlere teşekkür ederiz” dedi.