DOLAR
32,2247
EURO
34,9384
ALTIN
2.418,85
BIST
10.676,65


Söke Borsası Başkanı Sağel MİTSO’da…

Söke Borsası Başkanı Sağel MİTSO’da…
16.08.2018 14:06
0
A+
A-

“MİTSO’NUN EN ÖNEMLİ PROJESİ OSB VE COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER”

 

Söke Borsası Başkanı Ahmet Nejat Sağel, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i ziyaret etti. Ziyaret sırasında Türkiye’deki son ekonomik gelişmeler değerlendirildi. Söke Borsası Başkanı Sağel’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, yürütülmekte olan projeleri anlattı.

MİTSO’nun coğrafi işaretli ürünlere verdiği öneme değinen Reşit Özer, MİTSO’nun en önemli projesinin Milas OSB olduğunu belirterek “OSB’e altyapı çalışmaları hızla sürüyor. Yıl sonunda OSB’de hak sahiplerine sanayi parsellerinin teslimini yapabiliriz” diye konuştu.

MİTSO’nun OSB’den sonra en önemli projesinin Milas’taki coğrafi işaretli ürün sayısını arttırmak olduğunu anlatan Reşit Özer “Amacımız Milas’taki coğrafi işaretli ürün sayısını arttırmak. Böylece hem markalaşarak kaliteli üretimi teşvik edeceğiz, hem de ürünlerimizin tanınırlığını arttırmış olacağız. Coğrafi işaret aldığımızda her şeyden önce, bunları üreten üreticiler kazanacak. İlk olarak zeytinyağımıza coğrafi işaret almıştık. Bunun Milas ekonomisine ve zeytinyağı üretimine olan etkilerini gördük. Şimdi sırada Milas yağlı zeytini ve Milas Tepsi Böreği var. Başvurularımızı yaptık, işlemler devam ediyor” diye konuştu.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, daha sonra Söke Borsası Başkanı Ahmet Nejat Sağel’e üzerinde Uzunyuva Hekatomnos lahitinin bir yüzünün görüntüsü olan anı tabağı armağan etti.