DOLAR
33,0023
EURO
35,9785
ALTIN
2.569,37
BIST
11.064,85


T.C. ZİRAAT BANKASI’NDAN TEMİNAT GÖSTEREMEYEN GİRİŞİMCİYE DEĞER KREDİSİ

T.C. ZİRAAT BANKASI’NDAN TEMİNAT GÖSTEREMEYEN GİRİŞİMCİYE DEĞER KREDİSİ
11.04.2017 08:49
0
A+
A-

*MİTSO’yu ziyaret eden T.C. Ziraat Bankası Milas Şubesi Yöneticisi Göktolga Dündar, krediye ihtiyacı olup da yeterli teminatı bulunmayan KOBİ’lere 250 bin TL’ye kadar 60 ay vadeli “Girişimciye Değer Kredisi” vereceklerini anlattı.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i ziyaret eden T.C. Ziraat Bankası Milas Şube Yöneticisi Göktolga Dündar, yeterli teminat bulamadığı için kredi alamayan KOBİ’ler için yeni bir kredi destek programı başlattıklarını açıkladı. Göktolga Dündar, “Girişimciye Değer Kredisi” adıyla başlatılan kredi programı için “kullandırma komisyonu” alınmayacağını bildirdi.

Krediye ihtiyacı olup da yeterli teminat bulamadığı için kredi kullanamayan KOBİ’lere T.C. Ziraat Bankası el uzatıyor. “Girişimciye Değer Kredisi” adıyla başlatılan kredi programı kapsamında KOBİ’lere 250 bin liraya kadar 60 ay vadeli kredi verilebilecek. “Girişimciye Değer Kredisi” uygulamasının açıklamak üzere MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i ziyaret eden bankanın Milas Şube Yöneticisi Göktolga Dündar, yeterli teminat bulamadığı için kredi kullanamayan KOBİ’leri 31 Mayıs 2017 tarihine kadar en yakın T.C. Ziraat Bankası şubelerine uğramalarını istedi. Dündar, krediden “KOBİ” niteliğine sahip, Ticaret, Sanayi, Ticaret ve Sanayi, Deniz Ticaret Odalarıyla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları ve diğer Meslek odalarından birine veya Ticaret Borsasına kaydı bulunanların yararlanabileceğini söyledi. “Girişimciye Değer Kredisi”nin en çok 250 bin TL:’ye kadar olacağını ve en çok 5 yıl vade uygulanabileceğini belirten Göktolga Dündar, ilgililerin kredi hakkında ayrıntılı bilgiyi T.C. Ziraat Bankası şubelerinden alabileceklerini ifade etti.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de yeterli teminat bulamadığı için kredi kullanamayan KOBİ’ler için T.C. Ziraat Bankası tarafından başlatılan “Girişimciye Değer Kredisi”ni çok önemli bir adım olarak nitelendirerek “Teminat sorunu olmayan KOBİ’ler zaten birçok yerden kredi bulabiliyor. Fakat asıl önemli olan, teminat güçlüğü içindeki KOBİ’lerin durumu. Siz onlar için çok önemli bir adım attınız. Bu durumdaki üyelerimiz adına böyle bir kredi fırsatı oluşturduğunuz için sizin şahsınızda bankanıza çok teşekkür ederim” dedi.