DOLAR
32,6004
EURO
34,8095
ALTIN
2.502,27
BIST
9.435,31


TOBB ve MİTSO, “ENFLASYONLA TOPYEKUN MÜCADELE”YE “VARIZ” DEDİ

TOBB ve MİTSO, “ENFLASYONLA TOPYEKUN MÜCADELE”YE “VARIZ” DEDİ
15.10.2018 17:07
0
A+
A-

*TOBB, Enflasyonla mücadele için 81 il ve 160 ilçede üyesi olan oda ve borsalarla birlikte “Enflasyonla topyekun mücadele” için “Varız” dedi.

*MİTSO da oda üyelerine çağrıda bulunarak “Enflasyonla topyekun mücadelede biz de varız” dedi ve üyelerine satış fiyatlarında yüzde 10 indirim yapmaya çağırdı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, 81 ve 160 ilçedeki üyesi olan oda ve borsalara çağrıda bulunarak, “Enflasyonla topyekun mücadelede biz de varız” dedi. TOBB, üyesi olan firmaların kampanyaya en geniş şekilde katılımda bulunmasını ve ürünlerin satış fiyatlarında en az % 10’luk bir indirim uygulanmasını istedi.

TOBB’nin çağrısı üzerine Milas Ticaret ve Sanayi Odası da tüm üyelerine mesaj göndererek “Enflasyonla topyekun mücadeleye varız” kampanyasına destek vermeye davet etti.    MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “Üyelerimizin ‘enflasyonla mücadele için varız’  diye başlatılan topyekun mücadele kampanyasına destek olacaklarına inanıyoruz. Bu kampanya kapsamında üyelerimizin, üç aylık süre için ürünlerinin satış fiyatlarına yüzde 10 indirim yapmalarını bekliyoruz. Biz, MİTSO olarak, TOBB olarak ve tüm Türkiye olarak el ele verirsek yenemeyeceğimiz hiçbir güç yoktur. Biz de MİTSO olarak Enflasyonla topyekun mücadelede varız, diyoruz” dedi.

Enflasyonla topyekun mücadele kapsamında MİTSO tarafından bir basın açıklaması yapıldı.

TOBB üyesi diğer oda ve borsalarla birlikte ortak olarak yapılan açıklama şöyle:

“Fiyat istikrarı makro ekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir.

Türkiye 2002’den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır.

Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift haneler çıkmıştır.

Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir.

Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz.

Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir.

Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir.