DOLAR
32,2020
EURO
35,0069
ALTIN
2.504,53
BIST
10.643,58


Üç yıl önce merak ederek zeytinyağı üretimine başlamıştı…

Üç yıl önce merak ederek zeytinyağı üretimine başlamıştı…
07.05.2018 17:10
0
A+
A-

“MEYVEMSİ ZEYTİNYAĞI”NDA FATMA ATILGAN ALTIN MADALYA KAZANDI

 

Zeytindostu Derneği tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenen “Zeytinyağının Oskarları” yarışmasında, meyvemsilik kategorisinde,  Milas’tan Avukat Fatma Atılgan altın madalya kazandı. Aslı mesleği avukatlık olmakla birlikte son üç yıl ailesine ait zeytinliklerde örnek zeytinyağı üretimine yönelen Fatma Atılgan, memecik türü zeytinlerden elde ettiği zeytinyağı ile “Fatma Atılgan” markasıyla zeytinyağı üretimine başladı.  Zeytindostu Derneği’nin düzenlemiş olduğu 11. Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışmasına ilk kez katılan Avukat Fatma Atılgan,  kendi adını taşıyan markasıyla meyvemsilik kategorisinde altın madalya kazanmayı başardı.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Avukat Fatma Atılgan’ı zeytinyağında altın madalya kazanması nedeniyle kutlayarak Oda adına bir teşekkür belgesi takdim etti. Milas’ta bilinçli insanların zeytinyağı üretimine yönelmesinin zeytinyağının kalitesinin yükselmesinde çok etkili olduğunu belirten Reşit Özer, “Sizler, bu işi bilgiyle ve özveriyle yapıyorsunuz. Sizin başarınız, Milas zeytinyağının tanıtımı için çok büyük önem taşıyor. Bu nedenle sizleri kutluyor ve başarılarınızın devamını diliyorum” dedi. Avukat Fatma Atılgan’a bir teşekkür belgesi takdim eden Reşit Özer, “Sizler Milas zeytinyağının markalaşmasında ve madalyalar kazanmasında öncüler olarak çok büyük bir işi başarıyorsunuz. Sizi kutluyorum” dedi.

Av. Fatma Atılgan da son yıllarda Milas’ta zeytinyağı üretimine ilginin giderek arttığına dikkat çekerek “Özellikle MİTSO’nun coğrafi işareti almasıyla birlikte bu ilgi daha da arttı. Bu arada zeytinyağı işi bizim de ilgimizi çekti. Üç yıldır, ailemize ait zeytinlikleri kendimiz işleyip, kendimiz zeytinyağı üretimine yöneldik. Örnek olacak bir zeytinyağı üretimi amaçladık. Üç yıllık emeğimizin sonucunda Zeytindostu Derneğinin yarışmasında meyvemsilik kategorisinde altın madalya kazanmayı başardık” diye konuştu.