DOLAR
33,0475
EURO
36,0217
ALTIN
2.556,21
BIST
11.156,20


MİTSO Yönetimi, Anadolubank’ı ziyaret etti. “BANKALARIN MİLAS’A İKİNCİ ŞUBELERİNİ AÇMALARINI BEKLİYORUZ ”

MİTSO Yönetimi, Anadolubank’ı ziyaret etti. “BANKALARIN MİLAS’A İKİNCİ ŞUBELERİNİ AÇMALARINI BEKLİYORUZ ”
18.11.2013 15:16
0
A+
A-

 

 

*MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Anadolubank’a yaptıkları ziyaret sırasında “Bankalardan Milas’ta ikinci şubelerini açmalarını istiyoruz” dedi.

 

Reşit Özer başkanlığındaki MİTSO Yönetimi,MİTSO-Anadolubank ziy. 1 ilçemizdeki bankaların ikinci şubelerini açarak Milas’a daha çok katkıda bulunmasını istiyor. Bu amaçla ilçedeki bankaları ziyaret eden MİTSO yönetimi bankaların ikinci şubelerini açmalarının bankacılık hizmetlerini kolaylaştıracağı kadar Milas’ın gelişmesine de katkı sağlayacağını ifade etti.

 

Reşit Özer başkanlığındaki MİTSO Anadolubank Milas Şubesini ziyaret etti. Yönetim Kurulu Muhasip üyesi Koray Türkoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Yiğit ve Ömer Eliş ile Anadolubank’ı ziyaret eden MİTSO Yönetimi, Anadolubank Müdürü Nusret Ergin’e odanın çalışmalarını anlattı. Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, MİTSO yönetimi olarak bugüne dek başta Milas zeytin ve zeytinyağı ile Milas halısı olmak üzere Milas’ın ürünlerinin tanıtımı için yoğun çaba harcadıklarını, Milas’ın memecik zeytinlerinin coğrafi işaret olarak tescillenmesi için çalışmaların devam ettiğini, Milas – Bodrum Havalimanında bir kargo gümrüğü açılmasının sağlandığını anlattı. OSB konusundaki gelişmeleri de değinen Reşit Özer, Ankara’ya yaptıkları ziyaret sırasında kendilerine anlatıldığı şeklide, büyük bir olasılıkla Şubat veya Mart ayında OSB’nin altyapı çalışmalarının başlayabileceğini söyledi. Reşit Özer daha sonra şöyle konuştu:

 

“MİTSO Yönetimi olarak sürdürdüğümüz bu çalışmalarla Milas’ın ekonomisini daha da canlandırmak ve geliştirmek istiyoruz. Bu konuda ilçemizdeki bankalardan da beklentilerimiz var. Bankalarımızın özellikle çevre yolu üzerine ikinci şubelerini açmalarını istiyoruz. Bodrum’da bugün 78 banka şubesi var. Bir bankanın Bodrum’da 7 şubesinin olduğunu biliyoruz. Milas da artık büyüdü. Özellikle OSB’de yaşanan son gelişmeler Milas ekonomisini daha da büyütecek. Bankalarımız da buna hazırlıklı olmalı. Onlar da ikinci şubelerini açmalı. Böylece hem üyelerimize, hem Milaslılara daha kolay hizmet verebilir hale gelecekler, hem de çalışacak personel ile istihdama katkıda bulunmuş olacaklar”

 

Anadolubank Milas Şubesi Müdürü Nusret Ergin ise MİTSO yöneticilerinin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “MİTSO yönetiminin çalışmalarını basından izliyoruz. Özellikle OSB konusunda kısa sürede güzel gelişmeler yaşandı. Bu nedenle sizleri kutluyoruz. OSB’de bir fabrika temeli atıldı mı, arkası mutlaka gelir. Pek çok kişi iş bulabilir. Ayrıca Lokalin de yeni haliyle hizmete açıldığını ve güzel olduğunu duyduk. Milas’ta bir ihtiyaç haline gelmişti. Bu nedenle de sizi kutlarız” diye konuştu.

 

Başta zeytin ve zeytinyağı olmak üzere Milas’ın ürünlerinin tanıtımı için yoğun şekilde çalıştıklarını anlatan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Anadolubank Müdürü Nusret Ergin’e zeytinyağı, zeytinyağı sabunu ve kolonyası armağan etti.