DOLAR
32,5182
EURO
34,6404
ALTIN
2.434,48
BIST
9.645,02


UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ndeki Uzunyuva ve Beçin’e MİTSO’DAN POSTA PULU İLE TANITIM

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ndeki Uzunyuva ve Beçin’e MİTSO’DAN POSTA PULU İLE TANITIM
13.09.2019 15:03
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası, Milas’ın UNESCO’nun “Geçici Dünya Mirası” listesinde yer alan Uzunyuva Hekatomnos Anıtmezarı ile Beçin Kalesi ve Ortaçağ Kenti Kalıntılarının tanıtımı için PTT’ye posta pulu bastırdı. Pullar, MİTSO’nun yazışmalarında zarfların üzerine yapıştırılarak Uzunyuva ve Beçin’in tanıtımı yapılacak.

            Milas’ın UNESCO’nun “Geçici Dünya Mirası” listesinde yer alan Uzunyuva Hekatomnos Anıtmezarı ile Beçin Kalesi Ortaçağ Kenti Kalıntılarının tanıtımı posta pulları ile yapılacak. MİTSO, her iki tarihi alanın tanıtımı için posta pulu bastırdı. PTT’ye bastırılan Uzunyuva ve Beçin pullarının, MİTSO’nun yapacağı posta gönderilerinde zarfların üzerine yapıştırılarak gittikleri yerlerde Uzunyuva Hekatomnos Anıtmezarı ile Beçin Kalesi ve Ortaçağ Kenti Kalıntılarının tanıtımına katkıda bulunması amaçlanıyor.

            MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas’ta kültür turizminin gelişmesini istediklerini belirterek “Milas’ta UNESCO’nun Dünya Mirası Geçici Listesinde yer alan iki önemli tarihi alanımız var. Buraların kültür turizminin gelişmesi için çok önemli alanlar olduğunu düşünüyoruz. Tanıtımlarını yaparak ilçemizde kültür turizminin gelişmesini istiyoruz. Bu amaçla bastırdığımı posta pullarını gönderilerimizde kullanacağız. Zarfların ulaştığı yerlerde Uzunyuva ve Beçin gibi iki çok önemli tarihi alanımızın tanıtımını yapacağız” diye konuştu.